Осінній марафон: наскільки ще можуть знизитися ціни на квартири

Подивитись всі дописи у розділі: Новини нерухомості. Розміщено: 15.09.2015 в 17:17.
Осінній марафон: наскільки ще можуть знизитися ціни на квартири
Чи будуть ще і далі знижуватись ціни на квартири

З початком осені на ринку нерухомості починається традиційне пожвавлення, і цього року його вже дійсно зачекалися.
Експерти сповнені оптимізму і прогнозують: тільки у вересні-жовтні попит на квартири збільшиться на чверть. Правда, охочих продати квартири буде ще більше, так що торг як і раніше доречний!

Восени кількість бажаючих продати свою нерухомість стане на 30-40% більше, а число покупців зросте в середньому на 20-25%. Такий прогноз зробили аналітики порталу dom.ria.com, і пояснили: основна причина полягає в тому, що багато продавців нерухомості на літо знімали своє житло з продажу. Відповідно, як це зазвичай буває, коли пропозиція перевищує попит, суми реальних угод цілком можуть просісти на 5-7%.

Крім того, оскільки дешевшає в основному вторинне житло, «вектор попиту» може істотно зміститися в його бік. Якщо торік близько 70% покупців цікавилися новобудами і лише третина вторинним житлом, то тепер це співвідношення може змінитися до 55% проти 45%.

До речі, земельні ділянки в передмістях столиці теж дешевшають. Експерти кажуть, що кількість пропозицій у порівнянні з весною може вирости в півтора рази, а ціни цілком можуть впасти на 15-20%. Найбільше подешевшають ділянки без нормальних під’їзних шляхів і комунікацій.

Покупка житла стала альтернативою депозиту

Поки вторинний ринок оговтується від наслідків паніки, первинний тримається на колишніх позиціях і навіть потихеньку індексує вартість квадратного метра в новобудовах відповідно до курсу долара. Таким чином, ціна в гривнях поступово зростає, а в доларах залишається на колишньому рівні і навіть трохи просідає.

Потенційних покупців, які налаштовані на покупку саме в новобудові, плавне зростання гривневих цін не тільки не відлякує, але навіть підстьобує до більш оперативного прийняття рішення. Причина в тому, що українці, побоюючись чергових банківських крахів, почали поступово позбавлятися від грошових заощаджень і інвестувати кошти в нерухомість. Таким чином, нерухомість в кризові часи стає цілком прийнятною альтернативою банківському депозиту, тим більше враховуючи, що, за прогнозами експертів, до весни 2016-го ціни на первинку знову зростуть.

Як за літо змінилися ціни в доларах

Якщо в червні-липні ціни на столичне житло були більш-менш стабільними, то в серпні квартири почали дешевшати. Швидше за всіх на зміни ринку відреагували однокімнатні квартири: їх вартість в серпні знизилася майже на 8%. Що стосується дво- та трикімнатних, то за спостереженнями експертів продавці такого житла традиційно менш гнучкі і не завжди готові значно знижувати вартість, щоб продати квартиру.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022