Яким буде податок на нерухомість

Подивитись всі дописи у розділі: Новини нерухомості. Розміщено: 16.09.2015 в 12:17.
Яким буде податок на нерухомість

У договорі про Асоціацію з ЄС чітко прописано, що Україна повинна привести своє податкове законодавство у відповідність з європейським.

Про це нагадав президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко і додав: у Європі податок на нерухомість є одним з головних податків для місцевих бюджетів. І коли ми чуємо, наприклад, про багатство муніципалітету Лондона, це мається на увазі, що там високий податок на нерухомість, за рахунок якого місто і живе.

В останньому меморандумі МВФ рекомендував реформувати систему оподаткування нерухомості з метою підвищення доходів до місцевих бюджетів, говорить Охріменко. Без цього навряд чи вийде обійтися, адже наступного року місцеві бюджети позбудуться доходів від акцизів на імпорт (ця норма водилася тільки на 2015 рік), так що гроші потрібні конче. Щоб компенсувати ці втрати Мінфін розробив свої пропозиції змін до ПК.

Скасувати неоподатковувану пільгу (для квартир — 60 кв. метрів, для будинків — 120). Тобто тепер податок платитимуть абсолютно всі, а власники квартир більше 300 «квадратів» і будинків більше 500 — ще плюс 25 тис. на рік.

Ставку податку змінити з «до 2 мінімальних зарплат за квадратний метр» до «до 3 МЗП».
Оподаткувати нежитлові приміщення.

— Ці три «невеликих» зміни повністю змінять базу оподаткування нерухомості, — говорить економіст. — Швидше за все, окремо їх приймати не ризикнуть, а просто включать їх в проект бюджету, щоб пройшло якомога непомітніше. За розрахунками Мінфіну, завдяки тільки податку на нерухомість до місцевих бюджетів має надійти близько 40 млрд гривень. І ці гроші вже включені в дохідну частину бюджету.

Але це, продовжує експерт, ще квіточки. Адже сьогодні податок на нерухомість прив’язаний до мінімальної заробітної плати, а якщо повністю перейти на норми ЄС, то доведеться прив’язуватися до оціночної вартості.

— Вони вже хотіли це зробити, зупинило одне: перераховувати оціночну вартість по всій нерухомості України щороку нереально, — пояснює експерт. — Хто це буде рахувати? Але якщо ідея все ж втілиться в життя, то мало не здасться. Сума буде дуже суттєвою: порядку 0,3-0,5% від оціночної вартості нерухомості, для прикладу для Києва де середня вартість 2-кімнатної квартири 1 млн. грн. сума податку складе приблизно 4 тис. грн.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022