Поради тим хто шукає де зняти квартиру в кризу. Як не дати себе ошукати

Подивитись всі дописи у розділі: Новини нерухомості. Розміщено: 20.09.2015 в 11:00.
Поради тим хто шукає де зняти квартиру в кризу. Як не дати себе ошукати
Коли краще знімати житло і як не нарватися на шахраїв

Пошук житла може стати справжнім головним болем і розтягнутися на місяці, якщо не знати кілька важливих нюансів. Разом з досвідченими ріелторами ми склали список найпоширеніших і не дуже приємних для наймачів житла ситуацій.

СИТУАЦІЯ: Обіцяли 5-7 хвилин до метро, а насправді всі 15.
ПОПОРАДА: Запитайте точну адресу і в інтернет-картах збудуйте маршрут, щоб дізнатися реальний час від будинку до метро. Приміром, підрахувати відстань можуть карти Яндекса.

СИТУАЦІЯ: По телефону квартиру описували, як «чистеньку і з косметичним ремонтом», а виявилася курником.
ПОРАДА: Попросіть попередньо надіслати фотографії, щоб не виїжджати на місце даремно. Якщо у агента не виявилося фото ванни або кухні, то це ознака того, що недоліки намагаються приховати.

СИТУАЦІЯ: ті хто називає себе господарями можуть говорити про те, що власник за кордоном, а представнику (ближньому родичу) залишили довіреність.
ПОРАДА: Вимагайте оригінали права на власність і паспорт власника. Не погоджуйтеся на копії. Перенесіть укладення договору на наступний день, щоб господар приніс оригінал. Якщо квартира записана на кілька господарів, то кожен з них повинен прийти на підписання договору. До речі, існуючі кілька років на ринку агентства нерухомості самі перевіряють документи і несуть відповідальність.

СИТУАЦІЯ: У суєті ви не перевірили, як працюють побутова техніка, вмикачі, розетки, вікна, меблі. І незабаром опиняєтеся крайніми — мовляв, все працювало, а ви зламали.
ПОРАДА: Всі механізми та прилади перевіряйте при господарі. І обов’язково потрібно прописати в договорі все що знаходяться в кімнатах, щоб при виїзді не платити за неіснуючий холодильник, пилосос або мішечок з золотими монетами.

СИТУАЦІЯ: Господарі заманили доступною ціною, а після підписання договору доводиться платити істотно більше — за комуналку, капремонт та ін.
ПОРАДА: Відразу ж обумовлюєте, хто платитиме за капремонт (в платіжці за ЖКГ недавно з’явилася і такий рядок), а також за телефон і послуги консьєржа, якщо такі є. Зазвичай у вартість місячної оплати входять тільки проживання і використання меблів. Окремо за лічильниками оплачуються електроенергія і вода.

СИТУАЦІЯ: На сайтах оренди нерухомості іноді з’являються оголошення з підписами «здає сам господар», тому комісія 0%.
ПОРАДА: Введіть вказаний під оголошенням номер телефону в пошуковик інтернету. Якщо номер належить агенту, то система видасть безліч оголошень з таким же номером. Явна ознака того, що вам намагаються навішати локшину.

Читайте також: В якій валюті платити за оренду?

СИТУАЦІЯ: Агентства переконують, що в районі, де ви шукаєте, дуже дороге житло, і радять піднімати цінову політику або знижувати запити.
ПОРАДА: У них просто немає для вас варіантів. Якщо дозволяє час, то почекайте трохи. Гарні квартири за розумною ціною дійсно швидко здаються. І якщо ви побачили свіженьке оголошення, то дзвоніть одразу, не відкладаючи. За кілька годин квартиру знімуть.

До речі: Найдорожче зняти квартиру у століці в серпні і вересні

Шахраї придумали новий обман

Про хитру схему обману наймачів житла «гроші вперед» знають, напевно, всі. Ви телефонуєте в агентство, де вам пропонують відразу заплатити 300-600 грн. за телефонну базу орендодавців. На перевірку половина номерів не обслуговується, а половина вже давно здана.

Але тепер шахраї придумали нову аферу. Про неї постраждалі розповідають у соцмережах. Після довгих обдзвонив квартир вам передзвонюють з невідомого номера і пропонують перегляд недорого житла в хорошому районі. Точної адреси і цифр не називають, але пропонують приїхати та подивитись.

«Він розповів, що квартира ця — сестри, але здає її він, а гроші і зовсім потрібно буде віддавати бабусі. Обіцяв знижки, але коли вже домовилися про перегляд, весь час передзвонював і просив почекати, мовляв, затримується», — описують історію кияни.

Потім «містер Х» просив поповнити рахунок його мобільного на 200 гривень. Деякі велися. Після цього анонім, звичайно ж, зникав.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022