Європейці про мігрантів: «Вони нас змітають»

Подивитись всі дописи у розділі: Європа. Розміщено: 22.09.2015 в 19:09.
Європейці про мігрантів: «Вони нас змітають»

ЄС не в змозі контролювати потоки біженців і може відмовитися від квот на їх прийом

На позачерговому саміті країн ЄС, який сьогодні відкривається в Брюсселі, має бути вирішено питання про квотний розподіл 120000 біженців. А може бути і не вирішене.

Про те, що блокуватимуть квоти, раніше виступили Угорщина, Словаччина, Чехія, Польща, Румунія. А перед самітом до них приєдналася і Латвія, де раніше готові були прийняти близько 800 осіб. Під натиском мігрантів кордони Європи буквально тріщать по швах. За прогнозами деяких експертів, до кінця року приплив мігрантів до країн ЄС може перевищити 1000000 чоловік.

«Вони не просто стукають у двері, вони нас змітають!» — ці слова прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана облетіли весь інтернет. Угорщина першою зважилася застосувати проти мігрантів не тільки загороджувальні, але й силові заходи — поліцейських і військових, яких продовжує стягувати до кордонів з Сербією і Хорватією. Люди у формі отримали право застосовувати гумові кийки, травматичну зброю, сльозогінний газ.

За прикладом Угорщини від Хорватії, через яку зараз йде основний потік мігрантів, стала відгороджуватися стіною Словенія. Пропустивши протягом останньої доби кілька сотень біженців, прикордонники перекрили кордон. Люди змушені залишатися в наметовому таборі. За даними іноземних ЗМІ, біженці, серед яких багато здорових і сильних чоловіків, стали говорити про штурм кордону.

За останній тиждень в Словенію прибули близько 3 тисяч мігрантів, до Хорватії — майже 29 000.

Притулку на цих територіях просять одиниці. Решта намагаються прорватися далі. Лише за минулі вихідні в Австрію «постукали» порядку 20000 чоловік. Значна частина досі очікує автобусів на прикордонному Нікельсдорф. Якщо транспорту не буде, люди готові йти до Відня пішки. Більше 100 чоловік вже втекли від поліцейських, коли ті спробували перевірити у них документи.

Ряд зарубіжних ЗМІ, посилаючись на свої джерела в дипломатичних колах, прогнозують, що саміт ЄС не прийме квоти. У Великобританії знову заговорили про можливий вихід з ЄС, якщо Брюссель зобов’яже Лондон приймати біженців. Основні загрози — збільшення безробіття, скорочення соцвиплат для простих британців, проникнення в країну радикального ісламізму.

В українців можуть виникнути проблеми

— Прийшов час чесно сказати, що ЄС не може зберегти відкритими двері для прийому всіх економічних мігрантів, — заявив міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус в інтерв’ю бельгійській газеті Le Soir. Таким чином він дав зрозуміти, що Франція підтримує пропозицію Єврокомісії щодо створення списків безпечних держав, громадяни яких не зможуть претендувати на притулок в Європі. До таких держав можуть віднести всі країни — кандидати в члени ЄС, у тому числі й Україну. Кілька днів тому про це відкрито сказав спікер сейму Польщі Радослав Сікорський:

— Мігранти з Близького Сходу змушені залишати свою країну. Українці ж можуть переміщатися всередині своєї країни зі сходу на захід, — підкреслив він.

На думку політолога Володимира Цибулька, ЄС може визнати Україну «благополучною країною» і поставити додаткові заслони до міграції наших громадян.

— Враховуючи любов європейських чиновників до всяких регламентів, вони цілком можуть затвердити ще один, — говорить експерт. — Українців, незважаючи на події в нашій країні, не схильні розглядати як біженців, а ось економічних мігрантів — так. Європейським роботодавцям може бути вигідніше брати низькокваліфікованих біженців зі Сходу, ніж наших висококваліфікованих фахівців.

Політолог прогнозує, що у зв’язку з подіями в Європі працевлаштуватися за кордоном українцям дійсно буде складніше. Це, власне, вже видно по тому, як важко зараз доводиться отримувати візу в Німеччину або Францію.

Поспішають, поки не почалися шторму

За різними даними, з початку 2015-го на територію ЄС прибутку від 378000 до 500000 мігрантів. Понад 210 000 запросили притулок в країнах ЄС тільки в другому кварталі цього року. Це на 85% перевищує показник за аналогічний період в 2014-му.

Якщо в минулі роки Європу наводнювали в більшості своїй жителі Косово, то зараз основний потік біженців складають вихідці з Сирії та Афганістану. Це так званий середній клас, здатний заплатити за переправлення через Середземне море. За такий вояж контрабандисти можуть зажадати кілька десятків тисяч доларів, а «кораблем» служитиме старий гумовий катер.

Тільки за один серпень цього року на морі загинули більше 360 осіб, але це не зупиняє потоки людей. Наплив мігрантів тим більш потужний, що люди розуміють: Європа ось-ось захлопне двері. Крім того, насувається сезон штормів, який не залишить шансу невеличким суднам. Волонтери, що працюють у наметових таборах, відзначають, що мігранти вже страждають від переохолодження, у багатьох дітей — запалення легенів.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022