Боровик обіцяє сприятливі умови для розвитку бізнесу в Одесі

Подивитись всі дописи у розділі: Новини регіонів. Розміщено: 22.09.2015 в 19:27.
Боровик обіцяє сприятливі умови для розвитку бізнесу в Одесі
Саша Боровик

Один із заступників одіозного губернатора Одеської області Михайла Саакашвілі, а також колишній чиновник Міністерства економіки України Саша Боровик запрошує всіх бажаючих бізнесменів почати свій новий бізнес в даному регіоні. Причому управлінець заздалегідь акцентує увагу на тому, що умови для розвитку своєї справи будуть практично ідеальними.

Варто відзначити, герой цієї статті став відомий в Україні лише під час Майдану і Революції гідності, коли він з’явився на території своєї батьківщини. До цього Боровик закінчив Гарвардський університет і встиг попрацювати старшим юристом всесвітньо відомої комп’ютерної корпорації Microsoft. І ось тепер цей фахівець допомагає губернатору Михайлу Саакашвілі втілювати в життя реформи в Одесі та її околицях. Про попадання в команду колишнього президента Грузії, а також про своє бачення перспектив ведення бізнесу в Одеській області в нових умовах Саша розповів виданню «Новий Час».

Після звільнення з міністерської посади, з Боровиком відразу ж зв’язався Саакашвілі (який є його хорошим товаришем) і побажав не опускати руки. Як зазначає сам чиновник, в перший час було дуже складно, після того як йому протягом трьох тижнів після звільнення ніхто так і не подзвонив, були думки перебратися до Німеччини, громадянином якої він також є. Однак вчасно надійшла пропозиція від глави одеського регіону взяти участь у роботі команди реформаторів для перезавантаження цій галузі.

Керівник Михайло Саакашвілі досить демократичний, він не вимагає тут і зараз, він завжди дає час для того, щоб людина розібралася в проблемі і змогла знайти правильний метод її вирішення. Як приклад, Боровик наводить той факт, що губернатор спочатку озвучує проблему і нічого не вимагає, але через тиждень цілком може строго запитати — що саме ти зробив для її вирішення. Тому на виключенні обговорення питань економиться маса часу, ніхто не отримує «нагоняї» і не конспектує промови свого начальника. На своїй попередній роботі Саша бачив абсолютно протилежний підхід, як на нарадах з Айварас Абромавічус (міністр економічного розвитку і торгівлі України), де обговорювалися не завжди найважливіші питання з життя країни. Та й методи вивчення цих питань у міністра і губернатора в корені відрізняються.

Складнощі проведення реформ в Одесі

Серйозність ситуації з одеським олігархатом і криміналітетом жителі України бачили ще й за попередньої влади в країні. Ці люди, в більшості своїй, так і залишаються біля годівниці в місті — гласно або негласно. Чого тільки варта недавня вилазка активістів в горезвісний будинок «Гаррі Поттера», яка набула широкого розголосу в суспільстві і викликала величезне обурення у відомого Сергія Ківалова, який на повному серйозі доводив, що це власність ввіреного йому в управління університету, а зовсім не приватна власність.

Ось і пан Боровик зазначає, що на даний момент в Одесі проходить боротьба за двома напрямками. Перший — це напір, тиск, наскок. Такий підхід виражається в зламаних парканах, силовому тиску. Ці методи якраз гарні в боротьбі з криміналітетом та іншими бандитами. Однак для того, щоб мати можливість протистояти їх високим покровителям, необхідно залучати державні структури, які покликані боротися з усіма проявами корупції і бандитизму. Мова йде в першу чергу про СБУ, прокуратуру, митниці, податкову. Це саме ті органи, які зобов’язані допомагати владі як в реформах, так і у встановленні порядку і законності. Але цього не відбувається, і обіцянки керівництва країни дати можливість новій команді управляти всіма цими підрозділами служб охорони правопорядку поки залишаються невиконаними.

Для того щоб ситуація змінилася, необхідно очистити органи, де, приміром, в митниці троє з чотирьох пов’язані з незаконними схемами. Як вони будуть працювати, якщо вони будуть самі себе позбавляти інтересу. А всі ці люди, так чи інакше, пов’язані зі своїми покровителями з вищих ешелонів, які будуть їх покривати до останнього.

При всьому цьому, особливо враховуючи тимчасову втрату Україною Криму, Одеська область отримує величезний вектор для розвитку туризму, її курорти можуть і повинні відвідувати набагато більша кількість людей, ніж це відбувається зараз. Для цього необхідно підтягнути і інфраструктуру, що повинно якраз і залучати відпочиваючих.

Сюди ж можна віднести і бізнес, який задихається в податках і поборах, маючи всі можливості швидше померти, ніж процвітати. Повертаючись до слів Боровика, варто відзначити, що для бізнесу в Одеській області має бути зелена вулиця, тому він говорить прямо і просто: ті, хто хочуть вести тут свою справу, не повинні більш побоюватися наїзду, як від бандитів, так і від перевіряючих органів. Тому бізнесменам має сенс приїжджати сюди і робити свій чесний бізнес. І вже є ті, хто відгукнувся на такі заклики, причому їх проекти вкрай різноманітні за тематикою — від переробки сміття до будівництва великого порту в Хаджибейському лимані. Всі ці проекти пильно розглядаються, але тепер питання про хабарі в Одеській області стояти не будуть.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022