Викладач назвав топ-5 причин, які заважають вивчити англійську

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 01.10.2015 в 19:27.
Викладач назвав топ-5 причин, які заважають вивчити англійську

Якщо ви вже не перший рік вчите англійську мову і нічого не виходить, швидше за все винні не ваші неталановиті нейрони головного мозку, а ви просто використовуєте неправильну методику вивчення.

Представляємо вашій увазі топ-5 причин, які на думку викладача англійської мови заважають вам оволодіти іноземною.

1. Ви заучуєте правила, але не бачите суть

На перших заняттях студенти впевнені, що англійська — це слова і правила. Вивчив, мовляв, 1000 слів і 16 часів — і можна говорити. Тому потрібно вчити якомога більше нових слів і правил, якомога швидше. Це не так.
Згадайте, як ви говорите по-українські. Поспостерігайте за розумом: слова наче самі складаються в пропозиції, майже без вашої участі. Ви не встигли додумати — а з язика вже злетіло складносурядні пропозиції.
Як у вас це виходить? Невже десь у підсвідомості ви згадали закінчення, поспрягали дієслова і застосували правила синтаксису? Нічого подібного.
Коли ми говоримо, ми не конструюємо фразу з нуля. Ми не «будуємо» свою промову. У цьому і є суть занять іноземною мовою. Ви займаєтеся не щоб вивчити правила. Ви займаєтеся, щоб тренувати мозок. Як у спорті.

2. Справа не в підручнику

На жаль, жоден підручник англійської, навіть з робочими зошитами, не дає достатньо завдань на відпрацювання. Але якщо викладач приходить до вас з пошарпаним «Мерфі», ви на правильному шляху.
Вчитель може давати статті з англомовних журналів, відеоролики, фрагменти фільмів і серіалів. У мене була група, з якою я слухав лекції на «Теда». Ще була дівчинка, яка любила групу «Токіо готель», і ми розбирали їхні пісні.
Існує міф, що займатися треба тільки за перевіреними британським підручниками. І що якісь підручники «хороші», а інші — «погані». Насправді головне — дотримання технології навчання, а підручник — лише один з інструментів, як гантелі або скакалка.

Пам’ятайте, все залежить від вашого бажання, а ще буде краще якщо ваші діти також почнуть вивчати разом з вами іноземну мову, для прикладу на сайті www.ih.kiev.ua/kids/ пропонують декілька різноманітних курсів англійської мови для дітей.

3. Ви ставите собі жорсткі терміни і здаєтеся

Не можна скинути 15 кілограм за 15 тренувань — це пов’язано зі швидкістю обміну речовин в організмі. Так само не можна освоїти мову за два місяці або навіть півроку. Налаштуйтеся займатися не менше року, по-іншому результату не буває.
Якщо хтось обіцяє вам результат за 3-6 місяців — шукайте виноску-зірочку, щось тут не так.
Як і в спорті, в мові набагато важливіше займатися регулярно, ніж на знос. Краще займатися 3 рази на тиждень по годині, ніж раз на тиждень по три.
Вам не потрібна виснажлива гонка за знаннями: ви швидко видихаєтеся і кинете. Вам потрібно спокійне комфортне плавання. Забезпечте собі комфортні умови.

4. Мова не стала частиною вашого життя

Відмінний спосіб прискорити зростання — оточити себе іноземною мовою в житті. Ви повинні стикатися з мовою не тільки на заняттях, але і вдома, на роботі і в дорозі. Чим частіше — тим краще.
Поставте в телефоні і на комп’ютері англомовний інтерфейс.
Поміняйте мову в соцмережах.
Візьміть простеньку книжку англійською.
Якщо ви впоралися з початковим рівнем, спробуйте подивитися іноземні серіали мовою оригіналу.
Для початківців підійдуть нехитрі комедії: «Друзі» і «Як я зустрів вашу маму». Більш просунутий рівень — «Клініка», «Доктор Хаус», «Божевільні».

Художні фільми теж можна, але вони менш ефективні. Перевага серіалу в тому, що в сумі він дуже довгий — десятки годин. За цей час ви дивитеся на одних і тих самих персонажів, які говорять приблизно одні й ті ж слова з одними і тими ж завченими інтонаціями. Це ідеальна ситуація для відпрацювання мовного матеріалу.

5. Ви досі думаєте, що ви особливий

Не буває людей, які не можуть освоїти іноземну мову. Всі ці байки про природну схильність вас не стосуються. Ви ж не десять мов вчите. Як мінімум одна іноземна мова вам точно доступна. Дві — теж.
Отже, якщо у вас не виходить заговорити на іноземній мові, подумайте, що ви упустили:
— Займалися ви відпрацюванням? Або ж ви тільки вчили правила? Тепер ви знаєте, що цього недостатньо.
— Що робив ваш викладач? Ви йшли за підручником або він серйозно займався вашим розвитком? Тепер ви знаєте, що підручник — це лише один з інструментів.
— Як часто ви займалися? Якщо нерегулярно і рідко, то потрібно було просто створити комфортні для себе умови.
— Чи надовго вас вистачило? Якщо ви чекали результат через три місяці, а потім кинули — нічого дивного. Тепер ви знаєте, що результат буде нескоро.
— Що ви робили між заняттями? Чи вийшло у вас оточити себе іноземною мовою?

Успіхів!

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022