Як війна в Сирії вплине на мир в Україні

Подивитись всі дописи у розділі: Азія. Розміщено: 02.10.2015 в 4:54.
Як війна в Сирії вплине на мир в Україні

Експерти оцінили масштаби близькосхідної кризи і її вплив на ситуацію в Україні.
Після переговорів між США і РФ ситуація в Сирії значно загострилася. Ймовірно, отримавши згоду Вашингтона, російська авіація почала бомбардування сирійських територій, які не контролюються офіційною владою Башара Асада. Правда, союзники по боротьбі з терористами з ІГІЛ вже розділилися в думці — чи тих ворогів бомбили росіяни? Нас же в даній ситуації цікавить, як може вплинути на ситуацію в Україні зміщення уваги світових гравців на конфлікт у Сирії.

Чому конфлікт активізувався саме зараз?

На думку експертів, для цього є ряд політичних і економічних причин. Експерт-міжнародник Тарас Чорновіл вважає, що ситуація в Сирії нагнітається для того, щоб переконати Захід у тому, що без Росії неможливе вирішення таких проблем.

— Вони хочуть сісти за великий стіл з головними гравцями світової політики і показати, що мають ключ від вирішення всіх світових проблем. Але такий шантаж навряд чи матиме якийсь успіх, — вважає експерт.

Політолог Руслан Бортник припускає, що останні події в Сирії продиктовані кількома причинами.

— Росія намагається сформувати військово-політичний інструмент, для того щоб знову стати важливим геополітичним гравцем на світовій арені. Крім цього, Росія намагається змістити акценти з України на Сирію. Ситуація по Україні зараз зайшла в певний глухий кут і подальше її розгойдування складно і дорого для Росії, — розповів експерт.

Росія втягнулася в повноцінну війну?

У Росії стверджують, що в Сирії сьогодні має місце внутрішній конфлікт, а Кремль всього лише допомагає цій країні в боротьбі з тероризмом. Чи так це?

— Путін заявляв, що це тільки повітряна фаза операції в Сирії і не більше. Але ми пам’ятаємо уроки Афганістану, коли радянське керівництво, вводячи війська в цю країну, заявляло тільки про охорону готельних об’єктів, а все закінчилося тривалою і повномасштабною війною. Потрібно пам’ятати, що війну легко почати, але дуже важко закінчити. Тим більше що дуже різні цілі в Росії та Заходу, — розповів військовий експерт Валентин Горовенко.

Яка зброя, крім літаків, може бути використано?

РФ перекинула до Сирії ударну авіацію. За даними російських експертів, йдеться про порядок 40-60 штурмовиків Су-25, фронтових бомбардувальників Су-24 і багатоцільових літаків Су-34. Всі вони дислокуються на одній з контрольованих сирійським урядом авіабаз близько Дамаска.

— Крім літаків Росія ввела до Сирії танки, бронетранспортери, кадрових військових, спецназ, десантників. Їх там поки небагато, але вони можуть брати участь у наземних бойових діях, — розповів колишній заступник начальника Генштабу України Ігор Романенко. Тобто, судячи з усього, військова участь в Сирії може не обмежитися тільки авіанальотами.

Чим це закінчиться?

Експерти не беруться прогнозувати результат конфлікту в Сирії, але припускають, що Росії буде дуже важко вийти з цього конфлікту.

— Швидкого вирішення ситуації очікувати не варто. Всі учасники конфлікту ще не награлися мускулами. А от коли вони переконаються у безперспективності військової сили, то сядуть за стіл переговорів, — вважає військовий експерт Ігор Романенко.

Експерт-міжнародник Тарас Чорновіл вважає, що Росія надовго застрягла в цій війні, з якої їй буде вийти дуже важко.

Як вплинуть події в Сирії на ситуацію в Україні?

Той факт, що загострення ситуації в Сирії стався буквально напередодні зустрічі «нормандської четвірки» в Парижі з врегулювання кризи в Донбасі, дозволяє припустити взаємозв’язок між цими двома подіями. Не можна виключити того, що нарощуванням свого впливу в Сирії Росія намагається отримати більше козирів для переговорів. Визнаючи факт впливу ситуації в Сирії на Україну, експерти розходяться в думці про те, на чию саме користь спрацює це питання.

— Росія може запропонувати Заходу вирішувати проблему Сирії в обмін на те, що він закриє очі на Україну. Обама трохи наляканий, так як він хотів мирно закінчити свою президентську каденцію. А тепер йому доведеться приймати якісь заходи по Сирії, а це якраз те, чого хоче Путін, — вважає військовий експерт Ігор Романенко.

З ним згоден і політолог Руслан Бортник, який вважає, що сирійське питання буде використаний і на переговорах «нормандської четвірки» по Україні.

— Дух Сирії буде майоріти над переговорами. Посилення Путіна в Сирії дає йому можливість більше впливати на європейських лідерів, які зараз стурбовані кризою мігрантів. Меркель і Олланд будуть більш податливими до аргументів Путіна. А для України настає дуже складний переговорний період, — припускає експерт.

А от Тарас Чорновіл бачить певні плюси для України через те, що Росія вплуталася в сирійський конфлікт.

— Не думаю, що Сирія стане якимось серйозним козирем проти України. Після бомбардувань Сирії вплив Росії на західних партнерів зменшилася ще більше. А значить, зменшилися і шанси Росії на вигідне для неї врегулювання кризи у Донбасі, — вважає політолог. А це, на думку Тараса Чорновола, дає Україні можливість вирішити кризу на сході на свою користь.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022