Любить Росія воювати на чужій землі

Подивитись всі дописи у розділі: Точка зору. Розміщено: 08.10.2015 в 5:22.
Любить Росія воювати на чужій землі

Мабуть, мають рацію ті, хто стверджує: в сучасному світі всі процеси відбуваються на порядок швидше, при тому що закономірності зберігаються. Зізнатися, я припускав, що минуть тижні і місяці демонстративних російських авіаударів в Сирії, перш ніж Росія загрузне в цьому конфлікті і буде приречена почати наземну операцію. Але пройшло менше тижня з початку повітряних ударів, і ось наземна операція вже на порядку денному.

Ще недавно лише Рамзан Кадиров висловлював сум з приводу того, що в Сирії воюють лише льотчики й що його славне воїнство позбавлене можливості піти воювати «шайтанів». Але ось уже важливий російський начальник, голова Комітету Держдуми з оборони адмірал Володимир Комоєдов, почав міркувати про те, що вітчизняних «комсомольців-добровольців», які бажають забезпечити щастя сирійському народові, вже не зупинити. З його слів випливає, що назріла необхідність створення російської добровольчої бригади або, на крайній випадок, батальйону. Тут же було сказано, що притомленим від неробства бійці на Донбасі можуть перебазуватися до Сирії. Адмірал також припустив, що безстрашних російських добровольців може залучити і суттєва для вітчизняних борців за чуже щастя платня («Інтерфакс» інформує, що мова йде про 50 доларів в день).

У той же день прийшла інформація, що чотири десятки ісламістських угруповань в Сирії звернулися до держав регіону із закликом розпочати боротьбу проти «російсько-іранської окупації». За заявами терористів, наша авіабаза піддалася обстрілу, а за полонення російських військових оголошена нагорода в 21 000 доларів. Залишається додати лише витоки з Пентагону, чия розвідка зафіксувала висунення російських систем залпового вогню в зону бойових дій (раніше американці припускали, що ці РСЗВ призначені виключно для захисту авіабази в Латакії).

Додамо сюди рішучий поворот російської пропаганди. Все, війна нашої Океанії з Євразією (фашистською Україною) закінчена і забута, почалася переможна операція в Остазією. Максим Соколов в «Известиях» всерйоз міркує про милість «маленької переможної війни». При цьому ніхто навіть не намагається надати хоча б видимість правдоподібності переможних реляцій Міноборони. Ну, яка повітряна розвідка може доповісти, що знищений завод по виготовленню «поясів шахідів». Що, ці самі пояса вибухають інакше, ніж інші боєприпаси? Чи може дрони мають здатність заглядати у вікна і бачити крізь стіни?

У разі якщо повітряна операція не забезпечить перемогу воїнству Асада і іранцям, російські начальники можуть ризикнути і розпочати наземну операцію. Плани розгортання вже є: їх опрацьовували в ході широкомасштабних маневрів «Центр-2 015». Спочатку полк ВДВ десантується і готує плацдарм для підходу головних сил. Потім прибуває дивізія, а за нею загальновійськова армія. Правда, не дуже зрозуміло, як перекидати піхоту. Але, врешті-решт, можна реквізувати цивільні літаки. «Трансаеро» знову ж таки дуже вчасно збанкрутувала.

Начальники, правда, продовжують наполягати: наземної операції в Сирії не планується. Правда, Міноборони чомусь заквапить з внесенням поправок до закону про покарання для тих, хто ухиляються від участі у військових зборах. Суто мирних, як ви розумієте…

Олександр Гольц

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015