Незалежні експерти: MH17 був збитий російським «Буком»

Подивитись всі дописи у розділі: Топ-новини. Розміщено: 08.10.2015 в 19:46.
Незалежні експерти: MH17 був збитий російським «Буком»

Незалежна експертна група Bellingcat опублікувала звіт про обставини катастрофи малазійського «Боїнга» в Донбасі. Версія британського інтернет-ресурсу спростувала сценарії Міноборони РФ про причини авіакатастрофи.

Пасажирський літак авіакомпанії Malaysia Airlines був збитий 17 липня 2014 над Донбасом російським зенітно-ракетним комплексом (ЗРК) «Бук». До такого висновку прийшла Незалежна експертна група британського інтернет-ресурсу Bellingcat investigative journalism group, що опублікувала в четвер, 8 жовтня, власну версію розслідування обставин катастрофи малазійського лайнера. Документ був переданий Міжнародній слідчій групі під керівництвом Нідерландів.

На підставі отриманих фотографій і відеозаписів експерти Bellingcat зробили висновки, що в малайзійський Boeing який летів рейсом MH17 була випущена ракета з ЗРК «Бук», який раніше перебував у складі п’ятдесят третьої зенітно-ракетної бригади під Курськом. За даними ресурсу, установку спочатку транспортували в місто Міллерово Ростовської області, а потім переправили в Україну. Пуск ракети відбувся з поля на південь від міста Сніжне Донецької області. Як говориться у звіті, на наступний день «Бук» провезли по Луганська і далі через кордон з Україною».

Bellingcat стверджує, що альтернативні версії катастрофи MH17, представлені Міноборони РФ і російським оборонним концерном «Алмаз-Антей» «в кращому випадку — глибоко помилкові, а в гіршому — являють собою навмисні спроби ввести громадськість в оману за допомогою сфабрикованих доказів». У звіті також міститься аналіз неспроможності російських сценаріїв події.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022