Число жертв вибухів в Анкарі перевищило 80 людей, більше 180 постраждалих

Подивитись всі дописи у розділі: Надзвичайні події. Розміщено: 10.10.2015 в 17:18.
Число жертв вибухів в Анкарі перевищило 80 людей, більше 180 постраждалих

Влада Анкари, де в суботу перед початком мітингу проти насильства через турецько-курдський конфлікт прогриміли два потужні вибухи, в даний час оцінює масштаб трагедії, не виключаючи, що число жертв ще може збільшитися. За останніми даними, які підтвердило турецьке МОЗ, загинули 86 людей, більше 180 постраждали

— Ми проклинаємо цей теракт. Всі спецслужби отримали необхідні вказівки. Це велика провокація для загострення обстановки перед виборами, — упевнений прес-секретар правлячої Партії справедливості і розвитку Омер Челік.

Дострокові парламентські вибори в країні, яких з напругою чекає команда президента Реджепа Тайіпа Ердогана, пройдуть 1 листопада.

Тепер передвиборну кампанію призупинили на три доби.

КОМЕНТАРІ ЕКСПЕРТІВ

Володимир СОТНИКОВ, старший науковий співробітник Центру міжнародної безпеки ІМЕМО: «За терактами стоять бойовики Робочої партії Курдистану»
— Ці вибухи можна віднести до діяльності терористичних курдських формувань, які вже протягом декількох місяців проводять теракти на території Туреччини. Відносини між урядом Ердогана та Робочою партією Курдистану (РПК) непримиренні. Цими терактами вони хочуть змусити його відмовитися від атак на турецький Курдистан. Поки владі Туреччини не вдається впоратися з хвилею терору і насильства і, якщо в майбутньому турецька армія буде проводити такі зачистки і військові операції, то можна очікувати посилення терактів. Поки Ердоган зайняв жорстку позицію у відношенні до курдів, і сторони не бажають йти на якийсь компроміс. Упевнений, що відповідальність за суботні вибухи візьмуть на себе бойовики РПК.

Роман СИЛАНТЬЄВ, ісламознавство: «Туреччина начебто воює з ІГ і одночасно допомагає»
— Ердоган зараз програє по всіх фронтах, в наявності внутрішня дестабілізація при провалі зовнішньої політики. Він поставив все на повалення Асада, а Росія сплутала всі плани. З одного боку, Туреччина начебто воює з «Ісламською державою», а з іншого боку — допомагає. Товари, гроші, люди йдуть туди якраз через Туреччину. Так, Туреччина дозволила американцям завдати авіаудари по ІГ зі своєї бази Інджірлік, але в той же час сама направила основний удар по курдам в той момент, коли ті наступали на позиції ІГ. І нашим, і вашим. Так що, можливо, що за суботніми атаками стоять саме курди.

Євген Бахревский, замдиректора Інституту спадщини, тюрколог: «Вибухи явно влаштували перед виборами, щоб вплинути на розклад»
— Безумовно, це подія передвиборна. Поки рано говорити, хто це влаштував. Але що влаштували, щоб вплинути на передвиборну ситуацію — поза всяким сумнівом. Сказати, що у правлячої партії погані справи, не можна, але обстановка тривожна, оскільки результати будуть зовсім точно залежати від 2-3%. Будь-які маніпуляції і фальсифікації в Туреччині дуже ускладнені. Демократія розвинена, люди дуже політизовані і готові битися за кожну урну. Тому в Туреччині серед опозиції постійно обговорюються всякі варіанти, що Ердоган може зробити, щоб обдурити виборця і забезпечити собі нечесну перемогу. У такій обстановці хто завгодно може спробувати вплинути на ситуацію.

Що стосується його слів про можливий перегляд угод з Москвою щодо газу і атомної станції, це емоційні «лякалки», які Ердоган висловив, явно не подумавши. Вважаю, нічого в цих питаннях не зміниться. Тим більше, що прем’єр Давутоглу вже сильно пом’якшив ці заяви.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022