Путін переключився з ідеї створення «руського мира» на ідею наведення порядку в світі арабському

Подивитись всі дописи у розділі: Точка зору. Розміщено: 11.10.2015 в 19:52.
Путін переключився з ідеї створення «руського мира» на ідею наведення порядку в світі арабському

Якщо хтось вважатиме, що події минулого тижня свідчать про те, що російське керівництво вкотре приносить економіку в жертву політиці, він помилиться, оскільки і політика, і економіка, і сам здоровий глузд приносяться в жертву іміджу неадекватної, практично непередбачуваної, до зубів озброєної і охопленої імперським комплексом країни. Країни, з якою краще не зв’язуватися і взагалі не мати ніяких спільних справ.

До початку минулого тижня у когось ще залишалися ілюзії щодо того, що встрявання Росії у війну на території Сирії має на меті повернення країни в світову політику, вступ явочним порядком до воюючої проти Ісламської держави міжнародної антитерористичної коаліції. Наприкінці тижня ілюзій не залишилося, залишилися подив і сумніви в реальності, що відбувається і адекватності російського керівництва.

На початку тижня ще була надія на те, що російські літаки бомблять союзників США, Туреччині або Саудівської Аравії помилково або ошукані генералами Асада, що російські винищувачі випадково залітають у турецький повітряний простір і беруть на приціл турецькі літаки. До кінця ж тижні російська влада чітко дала зрозуміти, що терористи, які підлягають знищенню, — це всі противники Башара Асада, які взяли в руки зброю. На початку тижня США розглядали можливість координації дій з російською армією, до кінця тижня НАТО стало шукати шляхи протидії їй.

При цьому найскладніше пояснити з позиції здорового глузду провокації проти Туреччини. Ще кілька місяців тому Путін разом з вірним Міллером клялися у вічній дружбі Москви і Анкари. Клялися в значній мірі вимушено, після того як Європа торпедувала будівництво «Південного потоку», який спішно був трансформований в «Турецький потік». Без цього проекту продавати газ до Європи в обхід України можна тільки по «Північному потоку», потужностей якого явно недостатньо. У південну гілку газопроводу в обхід України вкладено мільярди доларів, і всі вони тепер ризикують опинитися в сміттєвому кошику.

Президент Туреччини Ердоган на минулому тижні пригрозив, що Анкара може відмовитися від закупівель російського газу через загострення відносин з Росією. «Ми є покупцем номер один природного газу з Росії. Втрата Туреччини буде серйозною втратою для Росії. При необхідності Туреччина може купувати природний газ в самих різних місцях, — цитує президента Туреччини Reuters. — Ми не можемо погодитися з поточним станом справ. Пояснення Росії з приводу порушень повітряного простору непереконливі». Крім газового контракту, Росія може втратити й підряди на будівництво АЕС в Туреччині. Та й взагалі Туреччина — член НАТО, і військові провокації щодо Анкари чреваті відповіддю з боку альянсу.

Єдине, що втішає в божевіллі російської влади — це те, що Путін, схоже, остаточно переключився з ідеї створення «руського мира» на ідею наведення порядку в світі арабському. Однак для більшості росіян і ця втіха слабка, оскільки і за «руський мир», і за арабський платити доведеться російським громадянам, дві третини яких вже економлять на їжі і продуктах першої необхідності.

Максим Блант

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022