Росія вплуталася в конфлікт через американську зброю, надану сирійським повстанцям?

Подивитись всі дописи у розділі: Огляд преси. Розміщено: 13.10.2015 в 6:44.
Росія вплуталася в конфлікт через американську зброю, надану сирійським повстанцям?

«Американські протитанкові ракети, надані сирійським повстанцям, грають несподівано важливу роль в ході бойових дій в Сирії. Вони роблять цей конфлікт схожим на опосередковану війну між США і Росією, незважаючи на очевидне прагнення президента Обами її уникнути», — відзначає Ліз Слай в The Washington Post.

«Ракети BGM-71 TOW американського виробництва були доставлені в рамках дворічної секретної програми, скоординованої між США та їхніми союзниками. Її метою було допомогти групам «Вільної армії Сирії» в боротьбі з президентом Башаром Асадом. Після того, як Росія вступила у війну на стороні Асада, вони стали означати більше, ніж планувалося спочатку, — повідомляє Слай. — Вони так добре допомогли повстанцям просунутися вперед на північному заході Сирії, що ті називають їх «приборкувачами Асада». Це гра слів, заснована на тому, що слово «асад» означає «лев». В останні дні вони дуже успішно застосовувалися, щоб уповільнити наступ, який прикривала Росія, метою якого було відібрати землі, захоплені повстанцями».

«З середи, коли сирійські війська почали свій перший наступ під прикриттям російської військової моці, на YouTube з’явилося безліч відеозаписів того, як повстанці запускають ракети американського виробництва в танки російського виробництва, що належать сирійській армії. Подібні світловим кулям, вони літають зигзагами по сирійській сільській місцевості, поки не знаходять цілі і не перетворюють їх на вогняні кулі, — описує один з авторів. — Повстанці стверджують, що за перший день вони підбили 24 танка, і з тих пір це число збільшується з кожним днем «.

«Це була танкова бійня», — сказав капітан Мустафа Моараті, чиє угруповання запевняє, що в середу знищила сім танків і бронетранспортерів. За його словами, очікується нова партія ракет. Нова партія прибула після того, як почалося розгортання російських сил, і союзники повстанців пообіцяли незабаром продовжити поставки, змушуючи згадати про ту роль, яку відіграли у витісненні Радянського Союзу з Афганістану протиповітряні ракети Stinger, які поставлялися США», — нагадує Слай.

«Це опосередкована війна. З волі випадку, — вважає Джефф Уайт з Вашингтонського інституту близькосхідної політики, нарахували щонайменше 15 знищених або пошкоджених за день танків. — Так сталося, що у повстанців в запасі багато TOW. Так сталося, що режим який напав на них при підтримує Росія. Я не бачу тут навмисної опосередкованої війни».

«Чи почнеться вона — це одне з ключових питань, що виникли перед адміністрацією Обами слідом за рішенням президента Володимира Путіна забезпечити режим Асада російською підтримкою», — відзначає автор.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022