Звіт Нідерландів про катастрофу «Боїнга 777»

Подивитись всі дописи у розділі: Надзвичайні події. Розміщено: 13.10.2015 в 14:41.
Звіт Нідерландів про катастрофу «Боїнга 777»
Збитий "Буком" і вибухнув у повітрі

Рада безпеки Нідерландів представила звіт розслідування про катастрофу малазійського боїнгу над Донецькою областю.

Згідно з розслідуванням «Боїнг» був збитий над Україною за допомогою ракети, випущеної зенітним ракетним комплексом «Бук». Про це на прес-конференції розповів голова Ради безпеки Нідерландів Чіббе Яустра.

За словами Яустра, літак вибухнув у повітрі, боєголовка ракети вибухнула зліва від кабіни. Три члени екіпажу, що перебували в кабіні пілотів, загинули від вражаючих елементів. Ці елементи були виявлені в їхніх тілах.

Україна винна в тому, що не закрила небо

За словами Чіббе Яустри, Україна мала закрити повітряний простір, щоб забезпечити безпеку пасажирських авіаперевезень, але цього зроблено не було.

— Ясно, що в України вже було достатньо підстав, щоб закрити повітряний простір над східною частиною України в якості запобіжного заходу до 17 липня 2014 року. Жодна зі сторін не визнала ризики для польотів цивільних літаків через збройний конфлікт в східній частині України, — сказано в релізі Радбезу Нідерландів.

Так і не назвали місцерозташування «Бука»

З якою саме території був збитий боїнг, Нідерланди не вказали.

— Необхідна додаткова судово-медична експертиза для встановлення точного місця, з якого був здійснений запуск. Однак таке розслідування виходить за рамки мандата Радбезу Нідерландів, — йдеться звіті.

Напередодні Reuters писав, що винні названі не будуть, так як за міжнародними правилами, що регулюють розслідування авіакатастроф, рада безпеки не має права висувати звинувачення. При цьому, агентство припускало, що в результатах розслідування буде сказано, що літак був збитий ракетою «Бук» російського виробництва.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022