В кіберполіцію шукають програмістів зі знанням китайського

Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 17.10.2015 в 7:10.
В кіберполіцію шукають програмістів зі знанням китайського
У всьому світі робота в кіберпідрозділах вважається найпрестижнішою

У міліції відкрили набір кіберполіцейських для боротьби з інтернет-шахраями.

До лав кіберполіції шукають інспекторів і спецагентів. Найохочіше поки подають заявки на роботу інспектором з зарплатою 6000. Перевага віддається людям від 21 року зі знанням української, англійської мов, добре якщо є юридична освіта. Робота спецагентом більш приваблива, за неї будуть платити від 25 до 30 тисяч. Правда, в ролі агента зможуть себе відчути фахівці, які раніше працювали в сфері програмування та IT. Крім англійської їм бажано володіти китайським, оскільки ця мова найчастіше використовують на популярних технічних форумах, з якими доведеться працювати.

— Ми набираємо 400 співробітників, з яких 187 інспекторів кіберполіції, 230-250 людей, які проходитимуть прямий конкурс, і 39 — спеціальні агенти інформаційних технологій, — заявив Арсен Аваков.

Заявки приймають до 25 жовтня. Співробітники міліції, які раніше працювали з кіберзлочинністю, вже пройшли початковий відбір, і незабаром їх чекає атестація.

— На розгляді вже 187 осіб, які незабаром пройдуть атестацію. Всього за перший день заявки подали більше 3 тисяч чоловік. З них близько 880 — на посаду спецагента, — розповіли в прес-службі ГУ МВС України.

Головне завдання кіберполіції — забезпечити безпеку в інтернеті і «знешкодити» кіберзлочинців, навіть якщо вони знаходяться за межами нашої країни. Відловлювати в Мережі будуть тих, хто проводить махінації в платіжній, банківській системі, в інтернет-магазинах, викрадає особисті дані, передає вірусні файли і програми або поширює порнографію.

Програмісти бояться рутини і начальства

«Здати» інтернет-шахрая можна буде через кол-центр, який запрацює на офіційному сайті кіберполіції. Вже в початку 2016 року з’явиться і безкоштовна гаряча лінія, куди зможуть звертатися постраждалі від кіберзлочинців.

Думка з приводу даних вакансій у програмістів розділилося. Одні вважають, що зарплата за такий обсяг роботи занадто мала, інші — що робота рутинна і на таку погодяться справжні «програмісти-ботани».

— Я б пішов, якби мені дали автомобіль з мигалками і красиву секретарку. З друзями-програмістами вже обговорили ці вакансії. Ну що сказати… Гроші цілком нормальні. Але туди б не пішов. Занадто нудно. Та й не вірю, що ця кіберполіція щось змінить. За великими шахраями вони, можливо, будуть ганятися, а людям, яких «кидають» на купівлі-продажу в соцмережах, інтернет-магазинах, вони навряд чи зможуть допомогти, — розповідає програміст Євген Пронін.

— Я більше п’яти років працюю в сфері програмування і верстки, отримую онлайн-замовлення. На ту зарплату, яку вони пропонують, не пішов би. Такі гроші можна отримувати сидячи вдома, навіть не в офісі. А так доведеться стирчати в будівлі, ще й тиск буде щоденний з боку начальства. Плюс до всього, як не крути, це ще додаткова відповідальність перед людьми. Постраждалі будуть сподіватися, що ти зможеш їм допомогти, витягнути з біди. Для цієї роботи потрібен не просто програміст, а поліцейський і психолог в одному флаконі, — вважає програміст Дмитро Гусєв.

Як би там не було, відтепер, відкриваючи сайт з оголеними дівчатами, пам’ятайте: за вами можуть спостерігати українські кіберкопи.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022