Чому піднялись ціни на газ на заправках

Подивитись всі дописи у розділі: Транспорт. Розміщено: 23.10.2015 в 14:19.
Чому піднялись ціни на газ на заправках
Зараз літр газу коштує більше 10 гривень

На заправках, які торгують зрідженим газом, ціна літра палива за кілька днів виросла більше ніж на дві гривні. Зараз літр газу коштує більше 10 гривень. Експерти пояснюють ситуацію кількома чинниками.

— Різке зростання цін обумовлене тим, що одночасно зійшлися кілька несприятливих чинників, — говорить директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн. — По-перше, з вини постачальників з Росії впали обсяги поставок з цієї країни. По-друге, Білоруський газопереробний завод в місті Мозир, звідки ми отримували паливо, перейшов на випуск роздільних фракцій пропану і бутану. А в Україні не у всіх продавців є можливість змішувати ці фракції — просто немає інфраструктури. Якщо врахувати, що близько 50% поставок скрапленого газу у нас припадають на імпорт, то на ринку утворився дефіцит і ціни пішли вгору.

За словами експерта, така ситуація з газом триватиме тиждень-два.

— Традиційно на початку листопада, коли погіршується погода, різко падає споживання скрапленого газу, — продовжує Сергій Куюн. — З іншого боку, за цей час постачальники налагодять альтернативні поставки. Адже на світових ринках ціна на газ не змінилася. Якщо після виборів не буде девальвації, то вартість літра газу впаде нижче 9 грн.

Продавці економлять на податках

Бензин також не дешевшає, хоча світові ціни на нафту опустилися нижче 50 доларів. Експерт каже, що багато трейдерів не виключають девальвацію після виборів. А зараз, коли долар знову пішов вгору, деякі продавці навіть можуть спробувати підвищити ціни.

— Кожна копійка в коливанні курсу долара — це копійка в ціні палива, — говорить Сергій Куюн. — За аналогією з минулим роком, коли після виборів почалася девальвація, трейдери чекають, що буде з курсом. Тому зараз ніхто знижувати ціни на паливо не поспішає. Якщо ж гривня буде стабільною, то й ціни на заправках залишаться без змін.

Свою лепту в український ринок палива вносить і Росія, яка заборонила своїм постачальникам продавати дизельне паливо в Україні. Адже воно може бути використано у військових цілях.

— Експорт бензину і дизпалива був обмежений за розпорядженням Федеральної служби з технічного та експортного контролю, — відзначає аналітик компанії UPECO Олександр Сіренко.

Правда, дефіциту на ринку це викликати не повинно. За словами експертів, поставки бензину і дизпалива у нас відбуваються з різних країн.

За даними НТЦ «Психея», дрібнооптові ціни на дизельне паливо за останні дні трохи зросли, а на бензин знизилися. Але ці зміни незначні — в межах декількох копійок за літр.

— Податки займають 40% в ціні літра бензину і 30% в ціні літра дизельного палива, — продовжує Сергій Куюн. — Всі нафтотрейдери купують паливо за одними і тими же цінами, адже Україна практично не видобуває своєї нафти. А різниця в ціні в 15% на різних заправках говорить про те, що деякі трейдери просто не платять частину податків.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022