Головні критерії вибору відеореєстратора

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 23.10.2015 в 19:18.
Головні критерії вибору відеореєстратора

Відеореєстратор — мініатюрний записуючий пристрій, його монтують в салоні автомобіля, в процесі експлуатації відеореєстратор в постійному режимі знімає все, що відбувається попереду або поруч з транспортом. Конструкція гаджета наступна: монітор, корпус, процесор, відеокамера, карта пам’яті, акумулятор.

Для чого потрібен такий прилад? — Насамперед, він ваш помічник в надзвичайній ситуації: реєстратор знімає весь процес поїздки, тому, у разі якщо вас зупинив нечистий на руку інспектор ДАІ або сталася аварійна ситуація, то відеозапис допоможе встановити винуватця.

Як вибрати відеореєстратор? — Основні критерії

Ціна питання. Відверто дешеві прилади працювати теж будуть малоефективно. Тому, якщо ви не готові викласти за покупку 1000 грн. і вище, краще потерпіти, а не задовольнятися незрозумілими кустарними аналогами.

Кріплення. Смішно, але в першу чергу водії звертають увагу не на електронну «начинку» гаджета, а на зручність використання. Найпримітивніший варіант — на липкій стрічці, але частих змін місця такий тип кріплення точно не витримає. Присоска більш надійна, проте відразу перевіряйте якість виробу: з’єднання повинно бути надійним, без люфтів, з виставленим центром ваги. Реєстратор, закріплений на торпедо (приладова панель), буде давати найгірший огляд, а також може легко привернути увагу злодіїв. Гарний варіант, вбудований в дзеркало заднього виду, але монтувати його можуть тільки фахівці, а це тягне за собою додаткові витрати.

Клас гаджета. Найпростіший бюджетний варіант не відрізняється високою якістю картинки, у нього одна камера, так що, якщо у вашу машину вріжуться збоку або ззаду, прилад це не зафіксує. Виправдання йому одне: низька ціна. Багатофункціональні агрегати класом вище записують відео з різних ракурсів, багато моделей оснащені додатковими камерами. Професійні реєстратори оснащені декількома мікрофонами і камерами, можуть передавати дані на ПК і записувати на кілька карт пам’яті. Відмінний пристрій, але й ціна відповідна.

Переглянути технічні характеристики відеореєстраторів представлених на ринку України та ціни на них можна на сайті інтернет-магазину.

Кут огляду і характеристики відео. Оптимальний кут — 120-130 градусів, більший кут впливатиме на якість відео, менший — не зафіксує все, що відбувається. Якість відео коливається від стандартного SD (640×480) до Full HD (1920×1080), ціна приладу з якісним записом, ясна річ, буде вищою. Середній варіант — HD (1280х720 пікселів). Швидкість відеозапису — не менше 24 кадрів в секунду. Що стосується форматів, це може бути MPEG 1-4, DivX, H.264, AVI.

Кількість камер. Чим більше камер — тим більше кут огляду, додаткові камери ставляться тільки на дорогі і якісні прилади, оскільки вони «з’їдають» якість відео в бюджетних моделях. Бажано, щоб був контроль чотирьох сторін автомобіля і салону, щоб не бояться, що авторегістратор щось не зафіксує.

Мікрофон. Запис звукового супроводу не менш важливий, адже по звуку можна визначити момент удару, чи було гальмування, прослухати розмову і так далі. Якщо ви маєте звичку обговорювати особисті справи в салоні, краще вибрати девайс з функцією «відключення мікрофону».

Карти пам’яті. Об’єм пам’яті рідко перевищує 64 Гб, для середнього відеореєстратора цілком достатньо 16 Гб. Карти краще купувати класом не нижче 10, щоб не втратити швидкість запису, інакше буде нестиковка відео та звуку. Є прилади з додатковими картами пам’яті або можливістю запису на зовнішній HDD, але і ціна їх, ясна річ, вище.

Нюанси. Можливість передавати записи через інтернет, G-датчик, GPS-приймач, можливість підключатися до комп’ютера, окремий відеовихід, детектор руху, інфрачервоне підсвічування — функції, безумовно, корисні, але за це задоволення доведеться істотно переплатити.

Сертифікація. Якщо справа доходить до суду, навіть до представленого відео може виникнути ряд претензій. Щоб у опонента не було можливості оскаржити істинність відеозапису, девайс повинен бути сертифікованим, мати серійний номер (дані, як правило, записують при складанні протоколу), повинен мати розпізнавальні знаки і карту пам’яті.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015