У затриманні Корбана присутній чіткий мотив встановлення монополії на владу

Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 31.10.2015 в 18:53.
У затриманні Корбана присутній чіткий мотив встановлення монополії на владу

Політики та експерти розкритикували затримання співробітниками СБУ лідера партії УКРОП, відомого політика і бізнесмена Геннадія Корбана. Більш детально про реакцію політичного та експертного товариства на гучне затримання, здійснене українською спецслужбою, дізнавалися журналісти видання Rivnist.in.ua.

Політики та експерти різко розкритикували затримання силовиками Геннадія Корбана. Зокрема, Анатолій Гриценко, лідер «Громадянської позиції», звертає увагу на той факт, що правоохоронцями затримано саме Геннадія Корбана, тоді як харківський мер Геннадій Кернес продовжує залишатися на волі. Гриценко зазначає, що минуле обох названих ним політиків «по-бандитському схоже», проте дійсність у них вже різна. Коли почалася російська агресія, Корбан став патріотом України, тоді як «Гепа» так і залишився «ватником», і продовжив агітувати за дружбу з Російською Федерацією.

На думку Гриценка, з ким вдалося домовитися (сторгуватися) — той зараз гуляє на волі, а з ким не вдалося, до того застосували команду «фас» і силу закону. Політик підкреслив, що це відбувається замість того, щоб закон в країні дійсно був одним для всіх, так само як і невідворотною була відповідальність за скоєні злочини. Те, що відбувається зараз, він називає вибірковістю, а не правосуддям, договорняками. Лідер «Громадянської позиції» задається питанням, чи розуміють зараз президент країни Порошенко і генпрокурор Шокін, що коли вони Кримінальний кодекс використовують на свій розсуд, то в українському суспільстві ніколи не буде ні довіри до влади, ні почуття справедливості.

На думку політтехнолога Сергія Гайдая, Петро Порошенко вирішив скористатися Службою безпеки України як перевіреним інструментом для здійснення політичних репресій, спрямованих проти неугодних йому політичних сил. Він звертає увагу на те, що спершу УКРОП обгрунтовано, на думку Гайдая, критикував главу держави у своїй політичній рекламі, а потім дана політична сила показала дуже хороший результат за підсумками місцевих виборів.

Політтехнолог заявив, що УКРОП також не дозволив «злити» під Ахметова Маріуполь, не дозволив Центрвиборчкому дурити з другим туром виборів міського голови в Павлограді, і не збирається здавати Дніпропетровськ проросійському Вілкулу. У цьому зв’язку президенту не залишається нічого іншого, крім як скористатися Службою безпеки України, що стала вже перевіреним інструментом для здійснення політичних репресій.

Гайдай переконаний в тому, що замість СБУ в країні необхідно створити службу, що захищає інтереси держави, яка могла б боротися з сепаратистами і з російськими шпигунами. Але президенту не потрібна така служба — адже йому ж потрібно вести боротьбу за владу, яка сьогодні така квола.

У результаті сьогодні почалися арешти та обшуки тих, у яких було власне бачення подальшої долі країни, хто продемонстрував реальну здатність захистити Україну, хто не згоден з капітуляцією української влади, як у Криму, так і на Донбасі, хто не згоден зі змовою Порошенко і Путіна, хто дозволяє собі самостійну діяльність в політиці, маючи для цього ресурси, волю, і своє власне бачення. Політтехнолог при цьому заявив, що нинішня українська влада зовсім не є новою — це просто частина старої, і діє вона за допомогою тих же методів. Він нагадав, що раніше багато разів писав: Майдан міг закінчитися безліч разів, проте минула влада кожного разу «приходила на допомогу» Революції — вона била студентів, вона вбивала громадян, вона штурмувала збудовані активістами барикади. Такими ж методами діє і нинішня влада, допомагаючи тим самим «Укропу» перетворитися на справжнісіньку політичну силу.

Нардеп і журналіст Сергій Висоцький також обурений затриманням Корбана. він підкреслив, що всі розмови про те нібито в розгромі дніпропетровського осередку «Укропу» якраз перед другим туром виборів міського голови, в якому представник даної політичної сили Філатов може перемогти проросійського кандидата від «Опозиційного блоку» Вілкула, немає політики, означають: ті, хто це каже, вважають всіх нас просто за ідіотів.

Народний депутат підкреслив, що він сам ніколи не сприймав ні Геннадія Корбана, ні Ігоря Коломойського, ні групу «Приват», ні методи якими вони користуються, однак одна справа — це рівновіддаленість влади від олігархів, і зовсім інша справа розгром олігархами, що встигли вчасно домовитися з Банковій, альтернативного клану, який претендує на участь у політиці, причому, за участю самої Банкової.
За словами Висоцького, він просто не розуміє, чому Корбан повинен сидіти, тоді як сепаратисти абсолютно спокійно розгулюють по вулицях українських міст. Чому потрібно розгромити політичний проект, створений групою «Приват», а політичні проекти Фірташа, Ахметова і Партії регіонів, в який беруть участь покидьки, чиї руки забруднені кров’ю українців, повинні і далі залишатися частиною українського політичного ландшафту. У подіях, що відбуваються сьогодні у Дніпропетровську, немає ніякої справедливості, зате там присутній чіткий мотив встановлення монополії на владу.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015