Операція «анти-УКРОП»: що відбувається в Дніпропетровську

Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 31.10.2015 в 20:41.
Операція «анти-УКРОП»: що відбувається в Дніпропетровську

Вертольоти, бронетехніка, обшуки і затримання — команда Ігоря Коломойського опинилася під ударом правоохоронних структур

Ситуація в Дніпропетровську 31 жовтня було в центрі уваги всієї країни. З самого ранку народний депутат Борис Філатов заявив, що глава партії УКРОП і недавній кандидат на виборах мера Києва Геннадій Корбан затриманий співробітниками СБУ і вивезений у невідомому напрямку, а в офісах партії та її партнерів проводяться обшуки. Пізніше спікер СБУ Олена Гітлянська пояснила, що в Дніпропетровську силами СБУ і Генпрокуратури (більше 500 осіб) проводиться масштабна спецоперація в рамках кримінальної справи щодо розтрати близько 40 мільйонів гривень, зібраних волонтерами для допомоги українським військовим. Крім того, Корбану інкримінують причетність до унрупування, яке займалось викраденнями людей в регіоні. Соратники Коломойського звинуватили владу в спробах політичної розправи і оголосили мобілізацію своїх прихильників.

Про те, що зараз відбувається в місті, запитали у координатора Громадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровську Вадима Головченко та головного редактора дніпропетровської «Популярної газети» Андрія Богатирьова.

Вадим Головченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровську

— Що сьогодні відбувалося на вулицях міста?

— У першій половині дня було перекритий міст через Дніпро в обидві сторони. Після обіду рух відкрили. Також представники територіальної оборони розповіли мені, що базу батальйону Дніпро-1 блокують якісь підрозділи чи то збройних сил, чи то МВС. Колега розповідала, над Дніпром сьогодні активно літали вертольоти. Досить незвичайна картина для нашого міста.

— Яка атмосфера в місті?

— Руху військових на вулицях я не бачив. Але жителі Дніпропетровська цілий день дзвонять один одному, переказують новини, о 18 годині стартує акція, скликана партією УКРОП, тобто напруга відчувається.

— Які є версії, чому всі ці події трапилися саме зараз?

— Напружену ситуацію в місті можна пов’язати з виборами, результати яких для когось, напевно, були несподіваними. Вчора районні комісії мали передати в міську комісію протоколи виборів міськради і мера міста, але поки тільки 4 з 8 комісій закінчили цей процес. Зокрема, напружена ситуація склалася в Бабушкінській комісії, де були перепалки і колотнечі. У міську комісію приїхали також депутати від різних сторін, в тому числі і Геннадій Корбан, який кидався блокнотами в своїх опонентів. У підсумку, протоколи знову відвезли на уточнення до районної комісії, тобто вся ця історія триває.

Андрій Богатирьов, головний редактор дніпропетровської «Популярної газети»

— Що відбувалося сьогодні в місті?

— Темрява над міста не згустилася. Але я ось з ранку, проїжджаючи по тихому центру міста, помітив два БРДМа і десятка півтора бійців поруч з ними, в мирний час у місті, де немає ніякого натяку на війну, бачити військову техніку на вулицях зовсім незвично.

— СБУ заявила, що участь в спецопераціях приймає до півтисячі їх співробітників. Помітні пересування великих сил спецназу, а також якихось активістів?

— Я був сьогодні біля штабу УКРОП, де розташовується і «Фонд оборони країни», який фігурує у звинуваченнях проти Корбана. Його заблокували машини СБУ, туди нікого не пускали, там явно проходив обшук. Але я б не сказав, що атмосфера вже така напружена. Зараз УКРОП проводить акцію проти затримання Корбана, на яку вони спробували мобілізувати свої резерви.

— Чи є передумови до ескалації конфлікту в місті? Як ситуація може розвиватися далі?

— По-перше, є процесуальні моменти. Якщо адвокати Корбана не лукавили на сьогоднішній прес-конференції, то вони не знають, де знаходиться їхній клієнт. Вони теж спираються на якусь неперевірену інформацію, ніхто їм не надав конкретних фактів, як це належить за законом.

Другий момент — поки ще не всі розуміють, що саме інкримінують Корбану. Деякі з цих справ тягнуться ще з минулого року, зокрема, три епізоди з викрадення людей, екс-чиновника міськради Олександра Величко, екс-голови Держкомзему Сергія Рудика і екс-мера Марганця Олега Бідняка, остання історія взагалі дуже загадкова.

Третій момент — ми достовірно не знаємо, чи був ще хтось затриманий, крім Корбана. Ходять чутки, що крім нього був затриманий Михайло Кошляк — директор охоронного агентства та помічник Бориса Філатова. У місті кажуть, що саме Кошляк відповідає за силову підтримку при перерозподілі власності в Дніпропетровській області.

Мені зовсім незрозуміло, чому кримінальні справи, які тягнуться місяці, вистрілили саме зараз. Але й однозначно стверджувати, що це політичний тиск, як кажуть прихильники Корбана, я б теж не став.

— Це все може бути пов’язано з виборами?

— Можливо. Зараз дуже напружена ситуація з підрахунку голосів до міськради. Поки що Опозиційний блок і сторона Коломойського отримали приблизно рівні позиції, і вся боротьба йде навколо партії «Відродження», якій начебто не вистачає декількох сотих відсотка голосів для того, щоб пройти в міськраду. Якщо «Відродження» пройде, тоді розклад сил може серйозно змінитися.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022