Генрі Кіссінджер: ядерна катастрофа неминуча?

Подивитись всі дописи у розділі: Огляд преси. Розміщено: 01.11.2015 в 14:41.
Генрі Кіссінджер: ядерна катастрофа неминуча?

Генрі Кіссінджер (Henry Kissinger), який, з моєї точки зору, досі залишається наймудрішим зовнішньополітичним аналітиком у світі, опублікував в Wall Street Journal статтю під назвою «Як врятувати Близький Схід від колапсу» («A path out of Middle East Collapse»).

Сьогодні ця стаття ретельно аналізується по всьому світу.

Ключова думка статті Кіссінджера: «Якщо ядерна зброя закріпиться (на Близькому Сході), трагічний результат виявиться практично неминучим».

Обама і Європа тільки що вручили Ірану ключ до створення ядерної зброї. Саудівська Аравія намагається знайти постачальника, готового продати їй ядерну зброю. Пакистан його продає. Хіба ми вже не вступили на територію «неминучої катастрофи»?

На початку своєї статті Кіссінджер пише про крах балансу сил на Близькому Сході. І оскільки він пише довгими і складними реченнями, має сенс зосередитися на деяких з його основних ідей.

1. «З приходом Росії до Сирії та геополітична структура, яка існувала протягом чотирьох десятиліть, обвалилася».

2. Чотири арабських держави припинили функціонувати: Лівія, Сирія, Ірак і Ємен. Всі вони піддаються ризику бути захопленими ІГІЛ, який прагне стати глобальним халіфатом, що живуть за законами шаріату.

3. США і Заходу необхідна продумана стратегія. Зараз у нас її немає.

4. Вважати Іран нормальною державою — значить приймати бажане за дійсне. З часом він може стати такою державою. Але сьогодні Іран «встав на шлях, що веде до Армагеддону».

Ізраїль, як і більшість країн світу, виявився втягнутим у вир, і саме тому Росія пішла на безпрецедентну військову інтервенцію в Сирію. Путін захищає насамперед Росію.

5. «Поки ІГІЛ існує і продовжує контролювати географічно обумовлену територію, він буде підтримувати напруженість на Близькому Сході… Знищення ІГІЛ — більш невідкладна справа, ніж повалення Башара Асада».

6. «США вже допустили військову участь Росії в цих подіях». (Володимир Путін запропонував створити новий альянс Росії і Заходу за зразком альянсу часів Другої світової війни.)
Враховуючи загальний брак політичної волі на Заході, за умови стратегічної прозорості дій Путіна подібний альянс може дати хороші результати.
Кіссінджер не згадав про це, але Путін спостерігав за тим, як сили терористів на південних кордонах все ближче і ближче підбираються до ядерної зброї. Путін піднявся на самий верх, борючись з чеченськими джихадистами — в безжальною російською манерою. Сьогодні тисячі чеченців вступили до лав ІГІЛ в Іраку і Сирії, і скоро ці люди цілком можуть повернутися в Росію або Чечню.
Уявіть собі, що на ваших кордонах опинилися тисячі фанатичних смертників, і ви зрозумієте, як Москва оцінює сформовану ситуацію.

Висновок: щоб уникнути «катастрофи» гарячої ядерної гонки на Близькому Сході, нам потрібен ефективний альянс Заходу і Росії, який, можливо, врятує світ.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022