Що змінилося з приходом поліції?

Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 07.11.2015 в 18:22.
Що змінилося з приходом поліції?

Реформа правоохоронних органів в Україні лише продовжує набирати свої обороти. Заміна міліції на висококваліфікованих співробітників нової поліції являє собою найважливіший елемент цілісного процесу. На даний момент вже можна навіть підбити перші підсумки проведеної реформи МВС, яка наочно продемонструвала свої основні плюси і мінуси. Саме сьогодні для цього є відмінний привід. Справа в тому, що 7 листопада 2015 офіційно вступає в силу Закон «Про Національну поліцію». Міліція в той же час остаточно припиняє своє існування.

Слід відзначити, що представлений нормативно-правовий акт був ратифікований депутатами Верховної Ради ще 2 липня нинішнього року. Вже 4 серпня під даним документом власний підпис поставив президент України Петро Порошенко. Поки ні про яке масове звільнення співробітників правоохоронних органів не йдеться. З сьогоднішнього дня вони отримують статус тимчасово виконуючих обов’язки. Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков висловлював упевненість у тому, що старі міліціонери ні в якому разі не будуть автоматично поповнювати ряди нової поліції. Для цього їм попередньо необхідно буде пройти відбірковий конкурс і наочно продемонструвати власні професійні здібності.

Варто також нагадати про те, що на черговому засіданні уряду 4 листопада головою нової поліції стала Хатія Деканоїдзе, яка раніше очолювала грузинську Поліцейську академію і входила до складу уряду. До цього вона також була радником Арсена Авакова. Пані Деканоїдзе заявила, що насамперед вона постарається нарешті довести до логічного завершення процес створення найважливішого Корпусу оперативно-раптової дії. Плюс до всього, має бути завершена атестація кандидатів на нові посади в поліції. В цілому в 29 містах через певний проміжок часу повинна буде з’явитися нова патрульна поліція.
Процес реформування правоохоронних органів не є блискавичним. Саме тому не варто дивуватися тому, що на вулицях українських міст можна буде побачити людей у старій міліцейській формі. Справа в тому, що до 31 грудня 2016 року навіть нові поліцейські можуть патрулювати вулиці у відповідному обмундируванні. Те ж саме стосується їх посвідчень, значків, печаток і емблем. У цілому можна зробити проміжний висновок про те, що під звичним видом буде ховатися абсолютно нове наповнення.

Глава МВС Арсен Аваков поспішив відповісти на найбільш актуальні питання журналістів. Зокрема, він висловив упевненість в тому, що нова поліцейська форма буде видаватися виключно тим співробітникам, які попередньо повністю пройдуть обов’язкову атестацію. Плюс до всього, в самий найближчий час слід очікувати досить помітного скорочення особового складу. Слід нагадати про те, що ще в серпні нинішнього року прес-секретар МВС Артем Шевченко повідомляв, що чисельність співробітників нової поліції буде виводитися з розрахунку 220 поліцейських на 100000 населення.

Статистика свідчить про те, що такої кількості правоохоронців буде достатньо для професійного та надійного контролю ситуації. Загалом виходить, що в Україні будуть працювати приблизно 140000 кваліфікованих поліцейських. У даному випадку слід звернути увагу на факт того, що на сьогоднішній день особовий склад реформованої міліції налічує близько 170000 співробітників.

Подробиці реформи МВС

Не вдаючись у деталі нині проведеної реформи Міністерства внутрішніх справ, багато громадян помилково вважають, що влада лише проводить «зміну вивіски», а грошові кошти що виділяються з бюджету попросту розкрадаються. Насправді прямо зараз у країні відбувається повноцінне реформування явно застарілої системи правоохоронних органів. Арсен Аваков навіть висловив упевненість в тому, що нова поліція через деякий час повинна буде повністю інтегруватися в громадянське суспільство. Таке відомство не буде на всі сто відсотків виконувати функції старої міліції, а лише буде керувати Національною поліцією, прикордонниками, Національною гвардією, службою надзвичайних ситуацій, міграційною службою. У самий найближчий час замість звичних МРЕВ повинні почати роботу спеціалізовані сервісні центри, робота яких буде максимально протидіяти корупційній діяльності.

Відповідно до закону, який з сьогоднішнього дня набуває чинності, нова поліція буде розподіляти функціональні обов’язки між декількома спеціалізованими підрозділами. Мова в даній ситуації йде про поліції охорони, кримінальну поліцію, органи досудового розслідування, патрульну поліцію, поліцію особливого призначення і спеціальну поліцію, співробітники якої повинні будуть виконувати завдання на закритих режимних об’єктах. Поки свою роботу почала виключно патрульна поліція лише в декількох українських містах. Це свідчить про те, що реформа МВС не тільки продовжується, але ще і повинна стрімко набирати свої обороти для усунення основних існуючих на сьогоднішній день системних проблемах.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015