Що вплинуло на рішення суду випустити Корбана під домашній арешт

Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 07.11.2015 в 19:46.
Що вплинуло на рішення суду випустити Корбана під домашній арешт

Незважаючи на те що адвокати попросили перенесення слухання справи Корбана, суддя Лариса Цокол прийняла несподіване рішення. Після 14-годинного слухання суддя обрала запобіжний захід для Геннадія Корбана у вигляді домашнього арешту до 31 грудня 2015 року.

Що може означати цей несподіваний крок після потужного інформаційного накачування відносно соратника Коломойського? Адже суспільство готували до того, що Корбан сидітиме за ґратами.

Причин може бути декілька: Порошенко і Коломойський помирилися або влада остерігається розростання конфлікту за участю правих партій і рухів.

На користь першої версії може свідчити досить-таки миролюбний тон коментарів Ігоря Коломойського з приводу затримання Корбана, який заявив, що на нього ніхто не тисне.

Ще більш логічним поясненням може бути намір знизити градус напруження. Затримання Корбана викликало великий резонанс в середовищі волонтерів, учасників АТО і правих партій, які тут же взяли його на озброєння в протистоянні з командою президента.

ДУМКА ЕКСПЕРТІВ

Вадим КАРАСЬОВ, директор Інституту глобальних стратегій:

— Навряд чи Порошенко і Коломойський про щось домовилися. Вони просто не хочуть загострювати ситуацію. Крім цього, у президента ніхто не очікував такої підтримки Корбана. Там думали, що його рейдерське минуле буде головним аргументом, але суспільство цікавить його патріотичне справжнє. І зараз ситуація навколо Корбана свідчить про «заморожений конфлікт» між Порошенко і Коломойським. Що ж стосується перспектив справи, то звільнення Корбана під домашній арешт було зроблено для того, щоб зняти політичний резонанс навколо цієї справи, перетворити її на рутину і потім остаточно закрити.

Віктор НЕБОЖЕНКО, директор соціологічної служби «Український барометр»:

— Це результат погано підготовленої справи і доказової бази. Не думаю, що його звільнення під домашній арешт є результатом якогось компромісу між Порошенко і Коломойським. Домовленість могла бути одна — Коломойський здався і віддає Приватбанк. Але він на це не піде.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015