Тихе бродіння — відповідальний процес для кінцевої якості вина

Подивитись всі дописи у розділі: Напої. Розміщено: 10.11.2015 в 10:18.
Тихе бродіння — відповідальний процес для кінцевої якості вина

Ми вже писали неодноразово про приготування виноградного вина в домашніх умовах. Але розуміючи необхідність дотримання деяких моментів у процесі отримання дійсно корисного для здоров’я напою, хочемо ще раз звернутись до теми, яка на перший погляд, досить скрупульозно освячена в мережі, а насправді після читання порад та рекомендацій відносно приготування вина залишається ще більше питань. Адже головним критерієм оцінки якості вина, для мене, та й думаю для багатьох, є його корисні властивості і ваша впевненість у тому що ви вживаєте дійсно цілющий напій, якій можна в малих дозах вживати жінкам, та навіть, дітям.

Отже питання які часто задають читачі нашого видання, і на які ми дамо відповідь у рамках цієї статті: що таке тихе бродіння, при якій температурі має відбуватись тихе бродіння, в якій посуді краще щоб воно відбувалось, чи можна на світлі ставити вино для бродіння, як часто знімати вино з осадку, скільки має тривати тихе бродіння ті інші питання, знаючи відповіді на які ви зможете виготовити дійсно смачний та корисний для здоров’я напій.

Саме під час тихого бродіння гидка борматуха перетворюється в чудове вино

Під час бурхливого бродіння переробляються не всі дріжджі і цукор, тому під дією повітря, з яким вино стикалося в момент переливання, білкові речовини в ньому починають випадати в осад. Якщо його не видалити, рідина помутніє. Крім того, молоде вино ще не досягло потрібного ступеня прозорості. Щоб освітлити, його потрібно поставити на тихе бродіння.

Цей процес продовжується довше, ніж бурхливе бродіння, приблизно 3-4 місяці. Бродіння на цьому етапі проходить мляво. У першій половині процесу тихого бродіння ще відбувається повільне виділення вуглекислоти, за 10 хвилин зазвичай може з’являтися всього 1 бульбашка газу.

Поступово газоутворення загасає, а потім повністю припиняється. На дні посудини тонким шаром збирається осад, а вино стає прозорим. Саме в цей момент і розкривається смаковий букет напою.

Щоб тихе бродіння проходило правильно, необхідно підтримувати температурний режим і час від часу переливати вино, або як кажуть фахівці – знімати з осаду.

Ідеальна температура для тихого бродіння становить 10-12 ° С. Як і при бурхливому бродінні, вона повинна бути по можливості постійною, оскільки різкі перепади здатні зіпсувати вино.

Зрозуміло, в кімнаті таку низьку температуру підтримувати неможливо, тому ємності з вином потрібно поставити в прохолодне місце, і якщо ви тримаєте вино в прозорому посуді, то темне місце.

Однак дуже важливо, щоб при цьому була відсутня загроза промерзання. Вину ніщо не загрожує і при температурі нижче 10-12 ° С, але в цьому випадку тихе бродіння триватиме довше.

Підтримувати оптимальний температурний режим в домашніх умовах досить складно, тому замість нестійких легких столових вин краще буде спробувати приготувати менш примхливі солодкі і міцні напої.

Важливо також, щоб у місці, де протікає тихе бродіння, не було ніяких сторонніх запахів: вино дуже швидко вбирає всі запахи, а видалити їх потім буде неможливо.

Під час тихого бродіння вино потрібно обов’язково кілька разів перелити. Це дозволить провітрити вино і видалити з нього осад, який робить напій гірким. Чим частіше знімати вино з осаду, тим смачнішим і більш прозорим воно вийде.

Кількість переливань залежить від виду посуду, в якому доброджує вино. Якщо вино розлито в дерев’яні бочонки, рекомендується переливати його не частіше 1 разу на 2 місяці.

Більш частих переливів не потрібно, так як повітря легко проникає всередину ємності через пори деревини і відмінно провітрює вино.

Напій, розлитий у скляні бутлі, слід переливати 1-2 рази на місяць і частіше.

Посудини з перелитим напоєм потрібно закупорити пробками, захистивши вино від контакту з повітрям.

Легке столове вино по закінченні тихого бродіння відразу можна вживати.

Наприкінці, хочу дати ще одну пораду, яка дозволить вам покращувати якість вашого домашнього вина з року в рік. Я давно вже взяв за правило записувати всі кроки і дати їх проведення щороку. Записую все – дату, що роблю з вином, при якій температурі стоїть. І в мене є можливість практикувати різні варіанти виготовлення вина, а потім порівнювати і робити висновки, що краще підходить для вина з винограду, який росте на моїй дачній ділянці.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022