Збанкрутує чи вистоїть Приватбанк?

Подивитись всі дописи у розділі: Топ-новини. Розміщено: 12.11.2015 в 12:08.
Збанкрутує чи вистоїть Приватбанк?

У зв’язку з останніми політичними подіями і протистоянням між Коломойським і Порошенко все частіше говорять про банкрутство Приватбанку. А на цьому тижні ледь до паніки справа не дійшла — дзвонять знайомі, кажуть, пора депозит забирати. Чи то сам Коломойський обрушить банк, щоб підірвати фінансову систему, чи то, навпаки, у нього забере банк держава? Чого чекати насправді? Такі питання цікавлять багатьох українців, адже більшість депозитів звичайних українців розміщено саме у Приватбанку. Спробуємо розібратись в ситуації, кому може бути вигідно, і чи взагалі вигідно комусь, ситуація з панікою навкруги Приватбанку.

Трохи конфлікт в публічній сфері — і вкладники вже панікують. І це не перший раз! Наприклад, після відставки Коломойського з поста губернатора теж була паніка і потім, ще раз, в розпал скандалу навколо «Укрнафти». Чутки про банкрутство Приватбанку біжать за Ігорем Коломойським, як піна за кораблем. Але чи є привід для реальних побоювань?

Отже, розберемо першу версію: І. Коломойський обрушить свій же банк, просто щоб помститися. Але в такому випадку він буде мстити і собі. Банк відіграє ключову роль в обслуговуванні та кредитуванні всієї фінансово-промислової структури, яка знаходиться під контролем «Бені» і його друзів. Мати під рукою банк — це зручно і надійно.

Версія друга — держава розорить Приватбанк. Можливо тільки в теорії… Або в кошмарному сні.

— Якщо ПриватБанк не зможе виконувати свої зобов’язання перед вкладниками, він автоматично потрапить під управління НБУ, тобто, держави. Але тут є нюанс: з урахуванням масштабу діяльності ПриватБанку, очевидно, що впоратися з таким обсягом додаткових зобов’язань НБУ не зможе, — вважає Андрій КУЩ, радник Асоціації українських банків. Тим більше на сьогодні держава отримую колосальні гроші у вигляді відсотків з депозитів громадян щомісяця, які втратить при можливій націоналізації Приватбанку.

Іншими словами, банкрутства Приватбанку — найбільшого в країні — державі хотілося б в останню чергу. Банк управляє 35% всіх коштів українців, і на додаток 90% вкладників — це фізичні особи, тобто, звичайні люди — ми з вами. Значить, може бути бунт. Це вже не кажучи про те, що слідом за банком обрушиться і гривня. Загалом, держава не банкрутити банк буде, а всіляко його плекати і оберігати.

Ну, і третя версія: а що, якщо держава так захопиться охороною банку, що врешті-решт присвоїть його? Чутки про можливу націоналізацію теж повзуть. Тим більше, НБУ ухвалив, що Приватбанк повинен збільшити статутний капітал відразу на 8 млрд. грн. — Це трохи менше половини його нинішнього розміру (19,1 млрд. грн.) Керівництво банку невдоволено цим рішенням і не поспішає його виконувати. Якщо відмовиться, виникне конфлікт — і Бог його знає, що придумають в НБУ. У теорії, якщо у банку грошей немає, держава може запропонувати йому свої, зажадавши в обмін керування банком. Питання в тому, де взяти ці «свої» — мова-то йде про мільярди гривень — коли бюджет наскрізь порожній і кожний транш кредиту МВФ сприймається, як манна небесна.

Загалом, все банкрутство і націоналізація — це чиїсь фантазії. Всі сторони розуміють, що Приватбанк поки що працює як годинник і механізм руками краще не чіпати.

А статі в українських ЗМІ на кшталт «Української правди в Україні» під заголовком «Гонтарєва заявила про націоналізацію «Приватбанку», в якій мова йде про можливу націоналізацію «Приватбанку» у випадку не виконання їм зобов’язань не варто сприймати всерйоз, адже також можна написати, що у випадку якщо Гонатрєва захворіє, то вона помре, і придумати заголовок подібний тому, що надрукувало видання «КП в Україні» — «Лікарі заявили про смерть Гонтарєвої».

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022