Довідку-рахунок скасували: нові правила оформлення купівлі автомобіля

Подивитись всі дописи у розділі: Автоновини. Розміщено: 19.11.2015 в 20:29.
Довідку-рахунок скасували: нові правила оформлення купівлі автомобіля

В уряді голосно оголосили про чергову перемогу над корупцією в Україні. На цей раз Кабмін ліквідував необхідність надавати довідку-рахунок при реєстрації автотранспорту.

Як пояснив глава МВС Арсен Аваков, собівартість довідки-рахунку складає 29 гривень, а людям, які реєстрували транспорт, приватні компанії продавали їх за ціною від 500 до 2 тисяч гривень. Прем’єр Арсеній Яценюк порахував на калькуляторі, що скасування цих довідок заощадить для громадян близько 118 мільйонів гривень.

Тепер для реєстрації авто достатньо буде продавцю і покупцю підписати угоду в сервісному центрі МВС або надати нотаріально посвідчену угоду, або біржову угоду.

Як пояснив Генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко, продаж і реєстрацію автомобілів в сервісних центрах МВС здійснюватиметься таким чином:

нових автомобілів — на підставі договорів купівлі-продажу, завірених дилером, та електронної довідки-рахунку, спрямованої дилером в сервісний центр;
старих автомобілів, які продає автосалон, — на підставі договорів купівлі-продажу, завірених дилером, та електронної довідки-рахунку, спрямованої дилером в сервісний центр;
старих автомобілів, які продають один одному фізичні та юридичні особи, — на підставі договору купівлі-продажу між продавцем і покупцем, завіреного співробітником сервісного центру прямо в сервісному центрі або завіреного нотаріусом.

Правда, за словами фахівця, замість однієї корупційної складової може з’явитися інша.

— Немає гарантій, що завтра замість скасованих платних і номерних бланків довідок-рахунків, які ми купували у ДАІ, не з’являться нові платні і номерні бланки договорів купівлі-продажу, які ми будемо купувати в сервісних центрах МВС, і за все знову буде платити покупець , — говорить Олег Назаренко.

Цікаво, що у зв’язку з новим порядком оформлення автомобілів у автовласників вчора вже виникали проблеми.

— Вранці довідки-рахунки вже не виписували, а за новими правилами ще не оформляють, — поскаржився киянин В’ячеслав. — А ми якраз оформляли угоду купівлі-продажу. У результаті продавець оформив покупцеві довіреність на три місяці. Сподіваємося, що за цей час новий порядок запрацює.

У МВС кажуть, що зразки договорів купівлі-продажу вже розіслали і що угоди повинні почати оформляти вже з сьогоднішнього дня.

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015