Від чого помер учасник проекту «Зважені та щасливі-5»

Подивитись всі дописи у розділі: Шоу-бізнес. Розміщено: 20.11.2015 в 6:23.
Від чого помер учасник проекту «Зважені та щасливі-5»

Учора ввечері на СТБ під час ефіру «Зважені та щасливі-5» оголосили, що один з учасників, який в цьому епізоді покинув проект, пішов з життя. Це сталося не на проекті. Ігор Пашинський був удома півтора місяці (проект йде в записі) і продовжував худнути, щоб виглядати гідно на фінальному зважуванні. Але, на жаль, серце не витримало. Що ж стало причиною загибелі ще не старого чоловіка?

Ігор Пашинський — старший з братів, які брали участь з ним у проекті. З Андрієм і Сашком вони були дуже близькі. У них навіть будинки по сусідству.

Ігор завжди був прикладом для братів — служив у десантних військах, був сильний і сміливий. Коли прийшов з армії, Андрій і Сашко хвалилися ним і пишалися.

Потім Пашинський працював у міліції. Коли вибухнула ЧАЕС, поїхав на ліквідацію, трудився в 30-кілометровій зоні. Після цього почав хворіти і набирати вагу. Потрапив до лікарні з цукровим діабетом другого типу.

Ігор вирішив йти на проект, бо розумів: така вага при його здоров’ї може стати причиною інвалідності, і говорив, що хоче бути таким, як раніше: сильним і підтягнутим, щоб люди дивилися на нього з повагою, а не з жалістю.

52-річний Ігор Пашинський прийшов на «Зважені и щасливі-5» з вагою 193 кг (при зрості 176 см). Коли йшов з проекту на 13-му тижні, ваги показували мінус 37 кг. Вдома за півтора місяці Ігор скинув ще 14 кг, дійшовши до позначки 142 кг. Він мріяв схуднути до 90 кг…

Учасників ділять на три групи ризику

Як розповіла керівник проекту «Зважені та щасливі» Наталія Щербина, всі потенційні учасники, відібрані під час кастингу, обов’язково проходять ретельний медогляд у лікарів: терапевт, кардіолог, пульмонолог. Кожен здає кров на розгорнутий аналіз і сечу. Всіх учасників обов’язково перевіряють на гепатит та ВІЛ. І тільки після висновку лікарів приймається рішення по кожному претенденту — може людина брати участь у проекті, або їй не дозволяє стан здоров’я.

— Усіх потенційних учасників ми, згідно з висновками медиків, розподіляємо по трьом групам: низький рівень ризику, середній і високий, — пояснює Наталія Щербина. — Люди, що потрапили в групу з високим рівнем ризику, в проект не допускаються. Ні велика вага, ні яскрава історія не можуть змінити це. Таким чином, відразу відсіваються приблизно 10% претендентів.

Ігор Пашинський був у групі з середнім рівнем ризику, а значить, міг брати участь у проекті.

— Розуміючи, що він наш найважчий учасник, ми його берегли, звільняючи від тренувань і навантажень при найменшому нездужанні, — запевняє Щербина. — Якщо Ігор бліднув, гойдався або важко дихав — тут же просили сидіти і відпочивати. Він практично не брав участь у конкурсах.

У його медичному висновку говориться: «Артеріальна гіпертензія, цукровий діабет другого типу, дисліпідемія (порушення ліпідного балансу), ожиріння. На момент огляду симптомів декомпенсації цукрового діабету або прояви серцевої недостатності не виявлено. Скарг не було. Пацієнт може виконувати навантаження під контролем лікаря, наглядом і контролем артеріального тиску, глюкози і регулярному прийомі антигіпертензивних і цукрознижувальних препаратів».

У таборі схуднення, за словами керівника проекту, з учасниками цілодобово знаходиться лікар, у якого є весь необхідний набір медикаментів для кожного. Під час випробувань на знімальному майданчику чергують швидкі.

Вибувши з проекту, учасники також не залишаються один на один зі своїм схудненням. Вони отримують від проекту абонементи в зал і персональних тренерів, яких підбирають, консультують і координують тренери.

Творці проекту стверджують, що головна причина трагедії — занедбаність проблем зі здоров’ям. Виявляється, в їхній базі є сотні українців, які за п’ять років існування проекту регулярно надсилають анкети. При цьому вони відкладають можливість самостійно вирішувати проблеми з вагою і чекають, що за них хтось візьметься — і станеться диво. У підсумку запускають свій стан до критичного, коли допомогти людині вже практично неможливо.

ДУМКА ЛІКАРЯ

Марина КРАПІВНЕР, терапевт-кардіолог:
— Зазначені захворювання не є протипоказаннями дозованим фізичним навантаженням при постійному спостереженні лікаря і контролі рівня глюкози і тиску. Зниження ваги — це один з лікувальних заходів, який знижує ризики, покращує стан пацієнта і полегшує перебіг гіпертонії і цукрового діабету. Плюс пацієнт приймав терапію, підкориговану з урахуванням того, що він виконує фізичні навантаження.

Але треба розуміти, що хвороби накопичувалися не один рік, а схудненням пацієнт почав займатися кілька місяців тому.

На жаль, в медичній практиці бувають випадки, коли на кардіограмі можна не помітити інфаркт (наприклад, при інфаркті міокарда нижньої стінки лівого шлуночка), і, на жаль, діагноз ставиться не відразу. Дуже часто пацієнти з таким видом інфаркту потрапляють до відділення гастроентерології.

Більш молода чи здорова людина, можливо, могла би впоратися, але у випадку Ігоря Пашинського були обтяжливі чинники у вигляді інших його хвороб і не введених вчасно потрібних препаратів.

ВЕРСІЯ ДРУЖИНИ

— Ігор з ранку був на тренуванні, ввечері ми ходили на річку купатися. Він нормально себе почував, — розповідає Галина Пашинська. — А вранці йому стало погано. Заболіла голова. Він мені каже: «Я, напевно, не буду тебе проводжати, полежу». У 11 подзвонив і сказав, що йому погано. Ігор ніколи раніше такого не казав!
У лікарню він поступив з виразковою кровотечею. Це був початковий діагноз. Але потім, як ви з’ясувалося, це у нього починався обширний інфаркт.

— Потім?!
— Розтин показав, що спочатку неправильно було встановлено діагноз, неправильно призначено лікування. Йому ставили крапельниці, щоб зупинити виразкову кровотечу, і дуже багато, а цього робити було не можна… Ще халатність. У людини зупиняється серце, а ніде нікого немає. Нікого! Лікуючого лікаря немає! Дуже важко згадувати…

— У результаті який поставили діагноз?
— Ішемічна хвороба серця. Я питала у лікарів безпосередньо про проект — чи не приніс він шкоди. Лікар сказав нам: «Ні». Навпаки, якби Ігор не пішов на проект і не скинув вагу, він би не прожив і цього часу…

З ПЕРШИХ ВУСТ

Жінка розповіла про останні дні і лікуванні чоловіка.
— Ігор повернувся додому щасливим і радісним, він дуже хотів жити. Приїхав з надією, що схудне ще. У нас була така мета, — каже Галина. — Він перестав боятися людей і ховатися від них, хотів бути на виду. Він дійсно був щасливий — це багато хто помітив. Вперше бачила чоловіка таким за багато років!
Він мені казав: «Я роблю це все для тебе». І мене його слова окриляли. Я йому допомагала. Ми були скрізь удвох. Ці півтора місяці після проекту ми були щасливі, як, напевно, в перші дні свого подружнього життя.

— Піти на проект — це було його бажання?
— Це було його усвідомлене рішення — рішення схуднути і повернутися назад до життя. Його вага призвела до того, що останні два роки він практично ніде не працював, його ніхто не хотів брати. Його попросили піти з банку — ну що за охоронець, який у двері не проходить? А він звик завжди піклуватися про сім’ю.

— Чому Ігор не намагався худнути вдома?
— За рік до проекту ми старалися, але у нас нічого не виходило. І тоді Ігор сказав, що піде в «Зважені…». Я дуже боялася, але підтримала його. І Ігорю вдалося схуднути…

Я вдячна каналу і проекту за те, що вони допомогли Ігорю відчути себе щасливою людиною. Хочу, щоб для своїх рідних і близьких Ігор залишився таким же окриленим, яким був останнім часом. Можливо, колись у мене будуть онуки, і я буду показувати їм шоу: «Дивіться, це дідусь, який доклав усіх зусиль, щоб довше прожити».

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022