Аксьонов радить кримчанам «готуватися до гіршого» через енергетичну блокаду півострова

Подивитись всі дописи у розділі: Надзвичайні події. Розміщено: 23.11.2015 в 21:23.
Аксьонов радить кримчанам «готуватися до гіршого» через енергетичну блокаду півострова

«Глава кримської окупаційної влади С. Аксьонов запропонував жителям півострова готуватися до гіршого варіанту розвитку подій у зв’язку з відключенням енергозабезпечення Криму з боку материкової України і почекати відновлення подачі електроенергії після запуску черги енергомоста через Керченську протоку», — передає видання Rivnist.in.ua.

Аксьонов запропонував кримчанам почекати до 22 грудня, коли має вступити в дію перша лінія енергомоста через Керченську протоку. За його словами, на даний момент російський уряд і регіональне керівництво приймають всі заходи для того, щоб подати електроенергію всім споживачам, але в нинішній ситуації в Україні через дії «деяких кримчан», що беруть участь у блокаді, для Криму створюється певна деструктивна ситуація, тому слід готуватися до гіршого варіанту. При цьому Аксьонов уточнив, що названа ним дата не є остаточною, проте «хочеш миру — готуйся до війни» і «ми повинні, на жаль, донести до громадян, що такий період затягнеться».

Міністр енергетики РФ А. Новак в коментарі ситуації зазначив, що на відновлення електропостачання Криму достатньо кількох годин з того моменту, як будуть запущені ремонтні роботи.

У Європі та США дивуються

Тим часом у Європі з тривогою стежать за ситуацією з енергопостачанням Криму і критикують позицію тих, хто бере участь в енергетичній блокаді півострова. Так, у Німеччині називають злочином зрив поставок електрики на кримську територію. Офіційний представник МЗС ФРН М. Шефер заявив, що напади на українські інфраструктурні об’єкти, в тому числі ті, що беруть участь в електропостачанні Криму, є злочином. Шефер також висловив сподівання, що за фактами інцидентів компетентні органи України проведуть розслідування. Також представник дипломатичного відомства підтвердив, що щодо санкцій Німеччини щодо Росії по Криму змін поки не буде, і вони продовжать діяти.

Висловилися стосовно ситуації з припиненням подачі електрики в Крим і деякі міжнародні експерти. Редактор популярного і авторитетного німецького видання Bild Д. Ропкі написав на своїй сторінці в соцмережі: «Крим — це Україна! Але це безумство — відрізати мільйони українців від електроенергії». Це, на думку експерта, буде тільки підживлювати агресивну кремлівську риторику. Лише Верховна Рада може прийняти рішення про відключення Криму від електроенергії, а всі інші вчинки — це тероризм. Ті люди, що виправдовують подібні дії, легітимізують тим самим недемократичні вчинки Росії.

Експерт аналітичного центру Carnegie Endowment for International Peace Б. Ярабік запропонував поміркувати над темою: де пролягають кордони громадянської непокори?

Шведський екс-міністр закордонних справ К. Більдт після того, як стало відомо про спробу підриву ліній електропередач до Криму, задався питанням: «Воду теж відріжуть?».

Журналіст і співзасновник Hromadske International М. Еріставі вважає, що кожна хвилина енергетичної блокади Криму підточує довіру міжнародного співтовариства до України і позначається на її підтримці. У зв’язку з цим він засумнівався в тому, що автори диверсій добре все продумали.

Професор політології університету Берклі в Каліфорнії Е. Волкер припустив, що українці вже дуже занепокоїлися тим, як відреагує на ситуацію Росія.

У МВС України кажуть, що потрібно розібратися

Разом з тим над ситуацією розмірковують і в офіційних органах України. Так, міністр внутрішніх справ А. Аваков заявив, що в його відомстві наполягають на тому, що ремонтні роботи на пошкоджених ЛЕП можна вести тільки в одному випадку з чотирьох, а решту необхідно ще обстежити на предмет наявності вибухівки. Відновлювальні роботи можна вести на лінії «Каховка — Титан», а в інших точках відновлювати ЛЕП поки не можна до проведення обстеження з погляду потенційних загроз диверсійних атак і додаткових вибухів. За його словами, незалежно від позиції Меджлісу і кримських татар, у правоохоронних органів, у МВС є інформація, що такі атаки можуть мати місце і плануються.

Нагадаємо, минулої п’ятниці в Херсонській області відбувся підрив опор ЛЕП, якими в Крим і південні українські регіони поставлялася електроенергія. У той же день стало відомо, що знеструмлені дві з чотирьох ліній. Вночі з суботи на неділю з ладу були виведені й інші дві ЛЕП. Як результат, знеструмленим виявився практично весь Кримський півострів. Згідно з повідомленням російського Міненерго, без електропостачання залишилися 1,9 млн. кримських жителів. Крім того, стало відомо про відключення на півострові опалення. Окупаційний уряд пізніше ввів режим надзвичайної ситуації. Півострів практично повністю залежить від електроенергії з материкової частини України. Наявних внутрішніх потужностей вистачає лише для постачання ключових об’єктів інфраструктури, військових.

Президент України Порошенко звернувся до глави уряду А. Яценюка з пропозицією створити робочу групу для розгляду питання про припинення вантажного та транспортного сполучення, а також припинення товарообміну з Кримом.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022