Термодеревина – дійсно унікальний, екологічний та технологічний матеріал

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 29.11.2015 в 19:30.
Термодеревина – дійсно унікальний, екологічний та технологічний матеріал

Унікальним природним матеріалом для будівництва будинків є дерево, але з часом дерев’яні конструкції під впливом вологи і перепаду температур можуть деформуватися і втрачати свій первинний вигляд. Але це не стосується нового технологічного матераліу виготовленого з деревини — термодерево.

Термодеревина являє собою новий будівельний матеріал з поліпшеними експлуатаційними характеристиками. Нова деревина набуває особливі властивості завдяки її термічної обробки гарячим повітрям з парою без застосування просочень і хімічних реактивів. Як наслідок, виходить матеріал, який володіє винятковою екологічністю.

Термічна обробка деревини відбувається в діапазоні температур від 160 до 250 градусів і при підвищеному тиску, в результаті чого поверхня дерева набуває нових «анатомічних» елементів або, іншими словами, змінюється структура термодревини. Всі компоненти, складові деревини, а це целюлоза, геміцелюлоза, лігнін та ін., змінюються радикально. При цьому вони втрачають одні свої властивості і набувають інші.

Так, зокрема, дерево зовсім втрачає здатність поглинати вологу і перетворюється в матеріал, непридатний для життя мікроорганізмів і грибків. Таке дерево не гниє.

При термічній обробці деревини, виготовленої з хвойних порід, з її складу в основному видаляються смоли, а ті, що залишаються в незначній кількості, полімеризуються і зберігаються всередині дерева як жорсткий полімер. Міцність такої деревини стає більшою, ніж вона була до термічної обробки.

Зміна структури термодревини істотно розширило сферу застосування дерева як будівельного матеріалу. Що тільки не роблять з термодеревини! Це звичайний і садовий паркет, євровагонка, стругана дошка, брус, дошка для терас та багато іншого.

Конструкція і профіль дошок що пройшли термообробку виходять такими ж, як звичайні дерев’яні дошки.

Такий асортиментний перелік виробів з термодеревини дозволяє використовувати її при зовнішніх і внутрішніх роботах. Термодеревина використовується як при будівництві будинків різного призначення, так і при виготовленні меблів, дверей, вікон і навіть музичних інструментів. Крім того, з термодеревини роблять покриття на підлогу, мостять тераси та майданчики перед басейнами, облаштовують доріжки, роблять альтанки і сходи, здатні витримувати великі навантаження. Такі вироби не стираються роками. Воістину царський матеріал!

Термічно оброблена деревина виявилася дуже затребуваною при фасадних та інтер’єрних роботах. При оформленні фасадів каркасних будівель використовується планки. Це термічно оброблена деревина, яка створює гладку вертикальну або горизонтальну поверхню без видимих елементів кріплення. Для цього використовуються термодоска без паза і шипа.

Основою такої фасадної конструкції є напрямні з брусків з перетином 20 х 40 мм і стандартним кроком установки до 600 мм.

При облицюванні фасадів перевага віддається сосні або ясеню. Для дизайнерських проектів найкраще підходить ясен.

При використанні термодеревини виходять напрочуд гарні рівні покриття. Завдяки щільності і однорідності плити з термодеревини, виготовлена з неї підлога не має щілин і не потребує додаткових стяжок та вирівнювання основи.

Промисловість випускає термодоска товщиною 15 і 18 мм, шириною — 77, 90, 150 і 190 мм. Для виготовлення підлоги можуть бути використані дошки помірної та інтенсивної термообробки (позначення профілю — F 2 і F 3). Побачити варіанти виконаних робіт та дізнатись вартість замовлення таких робіт з використанням термодеревини можна на сайті компанії «Альтервуд», яка професійно займається постачанням оздоблювальних матеріалів для облаштування внутрішніх і зовнішніх покриттів для підлоги, а також для облицювання фасадів.

Крім традиційної термодошки, є і так звана інженерна термодоша (профіль F6), що складається з трьох шарів. Це верхній шар, виготовлений з цільної деревини, середній шар, зібраний з поперечних смуг термодеревини, і найтонший нижній шар з деревини з волокнами, розташованими подовжньо. Такі дошки виробляються без покриття, що дає можливість споживачам наносити лаки і фарби на свій розсуд.

Всім відомо, що звичайна деревина постійно змінює свою форму. Термооброблене дерево володіє поліпшеною розмірною стабілізацією при різних способах розпилу — тангенціальному і радіальному.

Технологія виготовлення термодеревини досить трудомістка. Ця обставина і відмінні експлуатаційні властивості, одержувані в результаті такої роботи, формують досить високу вартість термодеревини. Дорого, але дуже якісно: побудовані з термодеревини споруди будуть радувати вас багато десятиліть. При збереженні якості і незмінного виду.

Термодерево є досить новою пропозицією на ринку будівельних матеріалів. Вперше технологія по термообробці деревини з’явилася у Фінляндії в кінці 1990-х років.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022