Чи витримає кондиціонер морозну зиму

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 30.11.2015 в 15:33.
Чи витримає кондиціонер морозну зиму

Рішення придбати кондиціонер в міжсезоння — досить розумно: ажіотажу немає, і навіть можна заощадити за рахунок знижок. Ще й до того ж варто врахувати, що більшість сучасних кондиціонерів вже не тільки охолоджують повітря, але і служать обігрівачами, що підійде для квартири в холодну пору року і навіть дозволить заощадити на комунальних послугах. Оскільки потреба кондиціонера в енергії значно менше стандартних обігрівачів, — розповідають експерти Інтернет-магазину Технопрестиж, який спеціалізується на продажах кліматичної техніки.

Кондиціонери «зима-літо»

Багато виробників називають свої моделі «зима-літо», хоча мається на увазі, що взимку вони можуть нормально функціонувати лише при температурі до -5 градусів. У цьому полягає головна проблема використання спліт-системи в холодну пору: більшість з них розрахована на м’яку європейську зиму.

Що ж робити, коли стовпчик термометра опускається нижче позначеного мінімуму?

Експлуатація звичайного кондиціонера при таких умовах чревата виходом техніки з ладу. Багато фірм запевняють, що будь-який агрегат можна адаптувати під роботу в холодну пору. Для цього його доповнюють спеціальним низькотемпературним комплектом. Однак це задоволення — не з дешевих. Такий варіант більше підходить для тих, хто хоче розширити можливості вже наявного кліматичного пристрою.

Якщо ж ви тільки плануєте придбати кондиціонер для охолоджування і обігріву, доцільніше відразу ж підібрати варіант з широким діапазоном температур.

Кондиціонери розраховані на суворі морози

Сьогоднішній досвідчений споживач зацікавлений в максимально функціональних моделях. Враховуючи такий попит, деякі виробники випускають інверторні кондиціонери типу «повітря-повітря», здатні нормально функціонувати при 15-30 градусах морозу. Такі прилади не тільки рятують від спеки жарким літом, але і зігрівають суворою зимою. Вони володіють функцією теплового насоса — система збирає тепло зовні і перекачує його всередину приміщення.

До речі, такий спосіб опалення досить вигідний в плані енергоспоживання — інверторний кондиціонер в кілька разів економічніше електроприладів, які зазвичай використовуються для обігріву. Одночасно з цим вирішується проблема високої вологості та провітрювання взимку: повітря залишається чистим, але в той же час нагрівається. Деякі моделі додатково оснащені функцією іонізації повітря, очищення його від мікроорганізмів. Таким чином, пристрої підтримують оптимальний мікроклімат в будинку в зимовий час.

Правда, на шляху до мрії може бути одна, але досить значна перешкода, подолати яку під силу не кожному, — ціна. Найдешевші агрегати подібного типу коштують близько 30000 гривень. Тут більшість середньо статичних українців задумаються, чи варто купувати такий пристрій, адже ціна на них є досить високою.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022