Електричні м’ясорубки. Як вибрати?

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 23.12.2015 в 20:42.
Електричні м’ясорубки. Як вибрати?

М’ясорубка — корисна і необхідна річ, яка повинна бути на кожній кухні. Як правильно її вибрати? На які деталі варто звернути увагу, щоб через кілька років обновку не довелося викинути? Спробуємо розібратися.

Уявіть, що на вашому столі і в свята, і в будні будуть красуватися різні страви з м’яса і риби, з овочів і фруктів, фігурне, запашне, різьблене печиво, бурштинового кольору соки цитрусових в прозорих глечиках. Ви вже вирішили, що ці творіння, виконані, звичайно, за допомогою безлічі побутових пристроїв, і… ви помилилися. Єдиний прилад, який бере участь у створенні цих кулінарних шедеврів — це електрична м’ясорубка.

Цей простий домашній прилад отримав електричний привід, який зробив його багатофункціональним, який змінив трудомісткість процесу. У порівнянні з кухонним комбайном вийшов пристрій надійний і довговічний. Приготований з його допомогою м’ясний фарш відрізняється за якістю від паштетної маси, що виходить з млина комбайна.

Корисні функції, які виконуються за допомогою насадок

Без улюбленого всіма страви, котлет, неможливо уявити своє святкове меню. Їх виготовлення досить просте і швидке завдяки наявності електричної м’ясорубки. Спеціальні форми зроблять котлети однаковими і рівними, які з гордістю можна поставити на святковий стіл. Крім котлет можна приготувати оригінальне блюдо — м’ясні трубочки з начинкою.

Ще однин витвір з м’яса — рубані котлети — можна отримати, замінивши перфорований диск-ніж з дрібними отворами, діаметром 3-3.5 мм на середні — 4.5-6 мм, або великі — 8-9 мм. Ну, а для виготовлення усіма нами улюбленої домашньої ковбаси теж є спеціальна насадка. Вона використовується без решітки і ножа, до неї в процесі приготування під’єднується натуральна оболонка, яку заповнюють приготовленим фаршем.

Красиво і рівно нашаткувати овочі та фрукти, поколоти лід, натерти сир — все це доступно господаркам завдяки різним насадкам, в яких передбачені ріжучі отвори.

Сік поки можна приготувати тільки цитрусовий за допомогою спеціальної опуклою насадки. Але, можливо, недалекий той день, коли м’ясорубка буде оснащена відцентровою соковижималкою. А рум’яне печиво, яке займе своє гідне місце на столі, буде приготовлено, якщо застосувати формуючу насадку для крутого тіста.

Захист від пошкодження

Щоб ви не пошкодили руки, творячи всі ці чудеса кулінарії, електрична м’ясорубка зроблена з довгим, вузьким розтрубом для закладки продуктів і доповнюється пластмасовим штовхачем. Сама м’ясорубка теж потребує захисту, тому забезпечена пластиковою запобіжною шайбою. Вона є деталлю шнека і руйнується під час заклинювання м’ясорубки. Двигун і шнек роз’єднуються, робота припиняється.

Якщо виробник поставив металеву шайбу, то може статися, що при попаданні кісточки в м’ясорубку, шайба залишиться цілою, а вийде з ладу дорогий двигун. Дуже зручне електронне блокування двигуна, воно відключає мотор при перевантаженні або перегріві. Ще один варіант захисту — автоматичне переривання. Функція «реверс» (прокручування шнека в інший бік) допомагає уникати перевантаження, що виникло внаслідок намотування плівок на вісь шнека в місці кріплення ножа. Таким чином, вибираючи м’ясорубку важливо знати, що хороші моделі захистять від травм, не зламаються самі, маючи надійний захист.

Основні характеристики електром’ясорубок

Електрична м’ясорубка при виборі повинна бути розглянута з погляду потужності мотора, яка передається за допомогою редуктора на ножі. Інформація про потужність зазвичай написана в інструкції і на дні корпусу м’ясорубки. Цей показник може бути від 300 до 1000 Вт, і він більш важливий, ніж споживана потужність, яка теж може бути різною, в межах 1000-2300 Вт

Від номінальної потужності залежить друга важлива характеристика — продуктивність. Вона показує, скільки кілограм м’яса можна переробити на електром’ясорубці за одну хвилину. Для м’ясорубки з невеликою потужністю в 300-350 Вт найкраще використовувати м’яке філейне м’ясо, вона погано справляється з жилами. Оптимальним варіантом є механізм, з потужністю на валу в 600 Вт, забезпечений функцією автореверса (наприклад — м’ясорубка браун).

А для м’ясорубки потужністю в 800-1000 Вт навіть автореверс не буде потрібен, вона прокрутить все. Але ви повинні бути в курсі, що вона має більший рівень шуму при роботі і менш економічна. Дуже потужні електричні м’ясорубки фірми «Braun», «Zelmer» багатьом подобаються, у багатьох сім’ях використовують саме їх. Але м’ясо для такого агрегату треба ретельно позбавити від кісток, щоб в котлети НЕ потрапили від них осколки.

На максимальній потужності двигун не може довго працювати, він може згоріти. Подивіться, чи є в інструкції допустима межа часу роботи м’ясорубки при такому навантаженні. Це, як правило, лише кілька секунд. Деякі фірми — BORK, Kenwood, Binatone, і Braun в тому числі, забезпечують свої вироби температурним датчиком, що захищає від перегріву. І все ж краще, якщо м’ясорубка буде працювати на середній потужності протягом 10 хвилин, виробляючи 1.5 кг фаршу в хвилину. Потім треба перерватися для того, щоб мотор охолов, тоді можна буде використовувати її знову.

Трохи про конструкцію

Покупець повинен уважно розглянути конструкцію електричної м’ясорубки. Можна допустити, щоб її корпус був пластмасовим, а якщо з металу, то стійким до харчових кислот, але інші складові обов’язково повинні бути з металу: ножі, шнек, решітка, труба і рама. Однак, шнек може бути у двох варіантах: металевий для м’яса і пластмасовий для фруктів і овочів. Якісна сталь ножів дозволить не заточувати їх занадто часто.

Існують моделі з самозагострювальними ножами (Braun, Panasonic), з ножами з високоякісної сталі, які взагалі не вимагають заточування. Дуже добре, якщо в набір до вашої електром’ясорубці входять ножі з вигнутими лезами, які не дають жилкам з м’яса намотуватися на вал. У такому випадку не обов’язкова функція «реверс». Як вже сказано вище, змінних решіток може бути декілька залежно від діаметра отворів.

Вам буде легше працювати, якщо до м’ясорубки додаються лоток і штовхач, які також підвищують безпеку роботи. Лоток найчастіше виготовляється з якісного пластика, але може бути і металевим. Форма штовхача повинна повторювати форму горловини, щоб не було зазорів, тоді робота буде ефективніше.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022