Як вибрати спліт-систему для квартири

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 14.01.2016 в 13:05.
Як вибрати спліт-систему для квартири

Багато кондиціонерів непогано справляються з такою функцією як обігрів приміщень. Звичайно, не всі моделі можуть працювати в сильні морози, однак пропозицій на ринку чимало. Подібні рішення, звані тепловими насосами, у кілька разів більш ефективні, ніж електричні обігрівачі. При цьому вони зберігають всі переваги сучасних кондиціонерів і в літній час.

Спліт-системою називається кондиціонер, в якому є два блоки (внутрішній і зовнішній) і фреонова магістраль. Подібні кондиціонери можна використовувати, щоб охолоджувати повітря, а також знезаражувати його, осушувати, нагрівати. Ті чи інші можливості залежать від певної моделі. На ринку представлена величезна кількість самих різних варіантів кліматичної техніки. На що ж слід звертати увагу, щоб вибрати відповідну систему для свого будинку?

Критерії вибору

Перш ніж купувати доволі дороге обладнання, потрібно подумати, яким чином воно буде монтуватися у вашій квартирі. Щоб не псувати інтер’єр коробами з деревини або пластику, для магістралей та інших комунікацій слід користуватися простором усередині стіни. Монтаж зовнішнього блоку повинен виконуватися так, щоб до нього можна було з легкістю дістатися, і сам блок був би безпечний для мешканців і оточуючих. Найкраще кріпити зовнішній блок на:

  • козирку будинку;
  • балконі;
  • даху;
  • малих архітектурних елементах.

При виборі системи треба пам’ятати про просту формулу. Для десяти «квадратів» площі потрібно приблизно один кіловат потужності обладнання. Завдяки цьому підходу можна застрахуватися від такої проблеми, як робота техніки на знос, відповідно, продовжити час її експлуатації.

Треба приділяти увагу тому, як виведена трубка, якою виводиться зайва рідина. Важливо, щоб труба не направлялась на місце загального користування, стіни будинків і т. Д. Потрібно завжди купувати систему для певного приміщення. Велике значення має, скільки джерел тепла присутнє в приміщенні, наприклад моделей побутової техніки.

Про що слід пам’ятати при виборі спліт-систем

Зовнішній блок, встановлений на стіні, повинен містити захисний кожух. Завдяки йому система буде експлуатуватися безпечніше, адже ризик падіння буде мінімальним. Неодмінно почитайте відгуки власників кондиціонерів, поспілкуйтеся на форумах, дізнайтеся, наскільки швидко техніка охолоджує приміщення, наскільки шумно вона працює. Пам’ятайте про те, що параметри, які заявляє виробник, на практиці часто недосяжні.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022