Особливості покрівельних матеріалів: який з них вибрати і чому?

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 28.01.2016 в 12:12.
Особливості покрівельних матеріалів: який з них вибрати і чому?

Одним з найважливіших етапів будівництва нового або ремонту старого будинку традиційно вважається монтаж покрівлі. Адже якщо внутрішнє оздоблення будинку можна поміняти практично в будь-який момент, то дах намагаються зробити один раз, але з таким розрахунком щоб він прослужив довгі роки. Про те, які покрівельні матеріали варто використовувати і чому — читайте в нашому матеріалі.

Найчастіше для монтажу даху застосовуються такі матеріали: металочерепиця, профнастил, м’яка черепиця, ондулін або ж шифер. Розглянемо кожен з них детальніше.

Металочерепиця

Металочерепиця останнім часом виходить в лідери матеріалів для покриття скатних дахів. Її основні переваги полягають у відносно невисокій вартості, довговічності, а також досить простому монтажі, доступному навіть непрофесіоналам. Захист від негативного впливу погодних умов забезпечує спеціальне антикорозійне покриття. Разом з тим, фахівці виділяють такий недолік даного матеріалу як високий рівень шуму під час сильного вітру, граду або дощу. Втім, при використанні шумопоглинаючого захисту цей недолік зводиться до мінімуму.

Шифер

Не менш поширеним покрівельним матеріалом залишається шифер. Його переваги всім відомі — це міцність, легкість установки, а також максимально низька ціна серед усіх видів покриттів. Однак велика вага матеріалу, а також виділення ним при тривалому застосуванні небезпечного азбестового пилу поступово змушує будівельників відмовлятися від застосування шиферу.

Профнастил

Непоганим вибором може стати також покрівля з профнастилу. Якщо раніше він використовувався в основному при будівництві складів і інших промислових об’єктів, то зараз його плюси (висока міцність, можливість легко регулювати ширину і довжину листів, високий термін служби — від 10 до 40 років) оцінили і власники звичайного житла.

Ондулін

Що ж стосується бітумного покриття (ондулін), то невисоке навантаження на стіни робить його кращим для дахів з великою площею, а широка колірна гамма дозволить вам вибрати відтінок, відповідний до кольору стін і загального дизайну будинку, що будується.

«М’яка» черепиця

До речі, легкість відрізняє і наступний вид покрівельних матеріалів — так звану «м’яку» черепицю. Втім, вона трохи складніше в установці, ніж ондулін, так як вимагає суцільної основи.

Таким чином, при виборі матеріалу для покрівлі, необхідно виходити з конкретних потреб, специфіки інтер’єру, а також особливостей погоди в вашому регіоні. З усіх перерахованих вище видів оптимальними вважаються металочерепиця та профнастил. Більш докладно з їх різновидами ви можете на сайті одного з найбільших виробників покрівельних матеріалів в Україні — компанії «Альбатрос». (Отметим, что на на сайте компании Альбатрос представлен широкий спектр строительных материалов, в том числе, и кровельных). Проте, при виборі конкретного матеріалу варто все-таки порадитися з фахівцем, який зможе вам підказати чи підійде даний матеріал для вашого даху та з якими труднощами ви можете зіткнутися при установці.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022