Sony Xperia Z5 Compact: «мій улюблений розмір»
Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 14.02.2016 в 16:10.Sony — королі компактних версій флагманів, тому що у них це дійсно топові моделі в маленькому корпусі — потужні процесори, купа оперативки, і ще щось таке, що примушує закохатись саме в цю модель і отримати бажання володіти саме нею. Xperia Z5 ще міцніше зміцнила корону на голові компанії, показавши іншим виробникам, як людям потрібні маленькі смартфони.
Дизайн
«Добре лежить в руці». Використання цієї фрази в оглядах смартфонів в останні роки стало притчею. Однак це саме та характеристика, яка повністю описує відчуття, які виникають, коли Xperia Z5 Compact потрапляє в руки. Вона не тонка. І не товста. І не широка. І не звужена. У неї немає монструозних рамок над і під екраном, як у її попередниць. З нею не треба тягнутися в дальній кут екрану — ось же він, прямо під великим пальцем. Загалом, добре лежить в руці.
Але все ж ложка дьогтю в цю практично вивірену ергономіку була додана знатна. Sony першою почала ставити гойдалку гучності нижче клавіші живлення, і це було зручно. Але в Z5 Compact вона переїхала в самий низ торця, впритул до кнопки камери, і це виявилося дуже незручним. І якщо підвищити гучність ще не так складно, то, щоб зробити звук тихіше, великого пальця доводиться згинатися більше, ніж артистам цирку Du Soleil.
Окремо треба сказати про кнопку живлення: вона зовсім інша. І після попередніх Xperia відчуття інші і зовсім незвичні — якщо раніше стирчить металевий кругляшок натискати легко, то тут вже необхідно продавлювати і без того утоплену в торець металеву пластинку.
На лицьовій стороні Xperia новий смартфон одночасно і схожий, і не схожий. Як влучно висловився один з колег, Z5 Compact дуже нагадує перший YotaPhone, але без вигину задньої кришки. Поверхня цієї самої кришки по тактильним відчуттям також схожа: злегка шорохуватий слизький пластик, через який виникає відчуття, що смартфон ось-ось вислизне з рук.
Сама кришка, до речі, швидко протирається і дряпається — втім, не так швидко, як в колишніх «компактах», коли смартфон дряпався в процесі діставання з коробки.
Екран
У кожному огляді я пишу, що сенсу в цьому пункті з кожним разом все менше і менше. Але у випадку з Z5 Compact є де розвернутися. Наприклад, картинка чомусь тьмяна. І мова не про яскравість дисплея, її вистачить, щоб освітити дорогу. Мова про саму передачу кольору. Коли пробуєш включити всякі сторонні розробки для покращення якості — картинка хоч і виправляється, але іноді виглядає так, немов до неї застосували найлютіший HDR.
Ну і бонусом: подивіться на меню настройки кольору! Так, можна виправити червоний, синій і зелений, в кінці кінців, це основні кольори в передачі зображення. Але звичайному користувачеві це не потрібно. Йому потрібні вже готові настройки, де можна рухати повзунок вліво-вправо, вибираючи між «теплим» і «холодним».
Залізо
Sony — одна з тих рідкісних компаній, яка в компактній модифікації не скупиться на нормальне залізо і ставить те ж саме, що і в стандартному флагмані. Власне, в Z5 Compact, незважаючи на його скромні розміри, трудиться могутній Qualcomm Snapdragon 810 з 8 ядрами і 2 ГБ оперативної пам’яті, тому тут все нудно і передбачувано — працює в будь-яких умовах, робить все, запускає що завгодно, і в такому сттилі далі. На підтвердження — бали Antutu, яких у Z5 Compact 53 тисячі.
Камера
Здавалося б — 23 мегапікселі, хороша матриця, Sony вже не перший рік працюють в цьому напрямку, але… Але камера в Z5 Compact вийшла, на мій погляд, слабка. Якщо умови хоч трохи відрізняються від ідеальних, то все в милі, в шумах, в зерні, фокусування ловиться погано, а в приміщенні краще взагалі не знімати.
Але зате є фірмова примочка для накладення різних об’єктів на кадри.
До речі, при зйомці треба бути уважним — спочатку камера стоїть в режимі 8 мегапікселів, і якщо не залазити в настройки, то можна цього не помітити. Я не зауважив.
Софт
Sony не соромиться перепилювати софт під себе, і за це ми їх любимо. У п’ятій версії Android компанія позбулася своєї власної шторки повідомлень, і тепер вона така ж, як і в базовому «роботі». І, як і в базовому «роботі», спростилося меню додатків — більше там немає налаштувань сортування, окремого пошуку і так далі. Просто список іконок.
В іншому система точно така ж, як в «великому» Z5 — навіть збереглися, незважаючи на невеликі розміри дисплея, спливаючі віджети, які можна розмістити прямо поверх запущеного додатку. Наприклад, якщо потрібно щось швидко порахувати в калькуляторі, то це просто незамінна фіча.
Сканер відбитків
Скажу коротко: привереда. Як би добре ви не намагалися вбити відбиток свого пальця в систему, в реальній роботі смартфон буде постійно лаятися, що власника не розпізнано. І буде тільки одне, єдино вірне положення пальця, при якому палець буде розпізнаватися. Будь-яке відхилення на півміліметра від цього положення буде переслідуватися повідомленням в стилі «прибери руки, чужинець, і нехай господар притулить вірний палець!».
Загалом, пінкод тут надійніше і зручніше. Звичайно, я не заперечую, що проблема була в моїх пальцях, але все ж інші смартфони їх розпізнають значно охочіше.
І ще одна проблема, яка, як мені здається, кілька нівелуірует захищеність смартфона: додати нові відбитки пальців можна без введення пін-коду. Просто відкривши відповідне меню в налаштуваннях.
Час роботи
Найбільший страх, який переслідує мене, коли пересаджуюся на смартфони з невеликими габаритами — це страх за невеликий час автономної роботи. Тут він був безпідставний. З’ясувалося, що ненажерливий Snapdragon 810 за фактом є цілком собі економним, якщо роздільна здатність дисплея становить 1280х720, а ємність акумулятора — 2700 мАг.
Навіть у самого активного користувача смартфон проживе без підзарядки до пізнього вечора. Якщо ж включити і налаштувати енергозберігаючий режим Stamina і не діставати Z5 з кишені кожні 10 хвилин, то час роботи можна дотягнути аж до двох днів. Браво!
Резюме
Незважаючи на всі недоліки з ергономікою і з відбитками пальця, Xperia Z5 Compact — це вершина еволюційного розвитку компактних флагманів. Особливо в порівнянні з Z3 Compact і Z1 Compact, які були крихкими і слизькими. Вердикт однозначний: якщо потрібен компактний смартфон, то треба брати. Особливо з урахуванням того, що ціна доволі демократична — easymac.com.ua.
Переваги:
невеликий розмір;
потужне залізо;
відмінний час автономної роботи.
Недоліки:
дивне розташування клавіші гучності;
вибагливий сканер відбитків;
не найкраща камера.