Сили АТО можуть розбити ДНР за кілька днів

Подивитись всі дописи у розділі: Топ-новини. Розміщено: 19.03.2016 в 6:46.
Сили АТО можуть розбити ДНР за кілька днів

Починаючи з січня, незважаючи на те, що терористи ведуть щоденні обстріли позицій сил АТО, багато експертів висловлювалися в тому плані, що на сьогоднішній день ВСУ можуть в лічені тижні звільнити окупований Донбас.

По-великому рахунку, логіка в цьому є. Адже влітку 2014-го року, маючи всього 3.5 тисячі солдатів, ВСУ практично розгромила терористів і вирішувалося тактичне питання — як «викурити» бойовиків з Донецька і Луганська. Але тоді все перевернуло введення Путіним в Україну регулярних частин своєї армії… На сьогоднішній день ВСУ має потенціал в 50 разів більший, ніж тоді…

Природно, ніхто не знає, чи кине Росія в разі настання ВСУ знову свої резерви в бій.
А чисто теоретично, без прямого масованого втручання агресора, Україна нині здатна вирішити завдання зі звільнення окупованих земель. Так, нардеп і координатор «Інформаційного опору» Дмитро Тимчук сказав 17-го березня в ефірі «Право на владу» наступне:

«Українська армія — це реальна сила, яка якщо не за лічені дні, то за пару тижнів може звільнити Донбас. І у бойовиків надія тільки на Росію, на те, що Путін знову-таки введе війська»… При цьому він теж зазначив, що РФ може кинути в такому випадку в Україну свої додаткові війська, але це нині не настільки очевидно, так як проблем з економікою, санкціями у Путіна зараз на порядок більше, ніж два роки тому. Але в ДНР, знаючи все це, реально бояться наступу ВСУ.

До речі, 21-го січня в ефірі у Савіка Шустера наш кіборг №1 Андрій Гречаний, більше відомий як Рахман, теж сказав, що ВСУ здатні звільнити Донбас силою. Він до цього не закликав, просто відповів на питання, чи можливо це в принципі.

На питання Шустера, як він вважає, чи мають рацію ті експерти, які говорять, що Донбас можна звільнити силою, відповів:

— Так можна. Це дуже реально…

Він сказав, що не хотів би пояснювати, на чому грунтується це переконання, тому що не хоче нікому нашкодити (слід вважати, він мав на увазі тих наших хлопців, які залишаються в полоні)…

12 лютого вже десантник Павло Чайка, який брав участь в боях за ДАП, воював під Добропіллям, а за бої під Дебальцеве отримав бойові нагороди, вчора взяв участь в ефірі Савіка Шустера. При цьому герой абсолютно буденно і без пафосу додав, що за останній рік ми дуже посилили свою армію, і ще трошки і Україна обов’язково звільнить всю свою рідну українську землю.

Ну і нагадаємо слова кривавого ватажка ДНР на першому етапі війни Ігоря Гіркіна (Стрелкова). Наприкінці січня він писав: «… я змушений констатувати, що на підставі тієї інформації, яка у мене є, що армія ДНР буде розгромлена в лічені дні. Підстрахувати можуть тільки повномасштабні дії російської армії».

Природно, поки не вичерпані можливості «Мінська», Україна не буде підставлятися під нерозуміння Заходу і починати військову визвольну операцію, але те, що ми практично до цього готові — чинник важливий.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022