Кризу пересидимо на городі: українці кинулися скуповувати насіння

Подивитись всі дописи у розділі: Поради городникам і садівникам. Розміщено: 08.04.2016 в 9:55.
Кризу пересидимо на городі: українці кинулися скуповувати насіння

Хоча ціни підскочили в два рази

У вітрин з насінням і саджанцями ажіотаж. Вже у вихідні синоптики обіцяють до +25 — пора на дачу!

— Ціни не бентежать? — Питаю у жіночки середніх років, що розглядає яскраві пакетики з насінням.

— Дорого, звичайно. У минулому році купила насіння на 70 — 100 гривень, а нині вже на 200 яскравих пакетиків набрала. Ціни підскочили в півтора, а то і в два рази, — зітхає дачниця.

Незважаючи на збільшення вартості насіння в середньому на третину, в магазинах навпаки відзначають підвищений попит і інтерес до садово-городніх товарів.

— Думаю, у всьому криза винна. На мій погляд, насіння в цьому році стали купувати більше, — вважає менеджер магазину «Насіння» Марина. — А ціни прив’язані до курсу валют, нічого не поробиш. Адже в основному всі насіння імпортні.

Вирощування своїх овочів в такий непростий час, все одно вигідно для сімейного бюджету.

— Незалежно, яким видасться літо, українці виростять цибулю, моркву, огірки і картоплю, — впевнений голова спілки садівників Анатолій Карєв. — Ці культури у нас завжди добре росли. Українські дачники на 80% забезпечують себе овочами, на 70% картоплею.

Як і раніше дачники купують перевірені і традиційні сорти моркви, капусти, огірків і помідорів, але питають і новинки. Особисто я в цьому році вирішила на пробу посадити в городі тютюн. Чоловік зібрався самокрутки крутити. Чи виросте в нашому регіоні, не знаю.

А ось як не помилитися з якістю насіння? Дачникам тепер доведеться покладатися на свої знання та інтуїцію.

http://astra-s.com.ua/

Ех, скоріше б прийшла справжня весна, тепло і сонечко!

Сім заповідей правильної покупки насіння

1. Перед тим, як відправитися в магазин, перевірте свої торішні запаси. Без жалю викиньте все насіння, яке довго лежить.

2. Складіть список того, що вам необхідно на цей сезон. Це допоможе нічого не забути і не накупити зайвого.

3. Визначтеся з сортами овочів. Непогано мати ранні, середні та пізні сорти. Тоді урожай вас буде радувати весь сезон до пізньої осені. Не біжіть за новинками, особливо гібридів з позначкою F1, коштують вони дорожче, а агротехніка ще не відпрацьована.

4. Подумайте про фірми-виробників насіння. Великі компанії давно зарекомендували себе на ринку, мають хорошу репутацію, і не будуть плямувати своє ім’я продажем неякісного і фальшивого насіння.

5. Не купуйте насіння у випадкових людей на вулиці і в кіосках. Вони можуть бути зіпсовані через неправильне зберігання. Найнадійніший спосіб — спеціалізовані магазини або великі супермаркети. Але найголовніше — в магазині дадуть чек, і в подальшому можна пред’явити претензію. Не забувайте, що насіння можна також замовити поштою або в Інтернеті.

6. Уважно вивчіть все, що написано на упаковці. Там повинно бути вказана повна назва фірми, її товарний знак, адреса, тепер ще й електронна, а також телефон, факс, сайт в Інтернеті. Обов’язково зверніть увагу на термін придатності. І краще, якщо цей напис надрукований штемпелем.

7. При купівлі насіння в гранулах або оброблених фунгіцидами та інсектицидами, зверніть увагу на їх зовнішній вигляд. Як правило, вони кольорові і яскраві.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015