В Україну прийшла аномально тепла весна

Подивитись всі дописи у розділі: Топ-новини. Розміщено: 12.04.2016 в 6:59.
В Україну прийшла аномально тепла весна

Синоптики констатують: глобальне потепління обіцяє країні серйозні неприємності.
Дерева і газони вже вкрилися весняною зеленню, а сонце «смажить» все сильніше. Українці переодяглися в футболки та панами, але насолоджуються дивовижною погодою з тривогою.

— У вихідні згадала вірш з дитинства: «На дворі стоїть квітень, За вікном дзвенить крапель», і стало якось не по собі. Якихось 10-15 років тому в ці дні на вулицях ще лежав сніг, і це було нормою. Здавалося, глобальне потепління — це лише страшилки, а воно непомітно добралася і до нас. Страшно уявити, в яких умовах доведеться виживати нашим дітям і онукам, — міркує киянка Єлизавета Тищенко.

І дійсно, за минулі вихідні в Києві було побито відразу три температурних рекорди: 9 і 10 квітня столиця пережила найтепліші ночі за 136 років. А 10 квітня в Києві був побитий рекорд 1973 року по середньодобовій температурі, розповіли у Центральній геофізичній обсерваторії.

Синоптики впевнені, що до кінця місяця заморозків не минути — квітнева погода хоч і аномальна, але все ж мінлива і примхлива. І тут головне питання в інтенсивності холодів.

— Якщо в квітні вдарять відчутні морози, що у нас буває, годі й сподіватися на щедрий урожай — дерева втратять цвіт. Також може вплинути літня посуха — плоди не будуть розвиватися, — пояснила еколог, завідуюча відділом біології та організаційно-масової роботи Львівського еколого-натуралістичного центру Зоряна Сливінська.

А ось глобальне потепління обіцяє серйозні неприємності в довгостроковій перспективі.

— З такими темпами через 50 років ми будемо мати середнє зростання температури на 2-3 градуси. Це колосальні зміни, які можуть обернутися катастрофою для багатьох галузей сільського господарства. При таких показниках клімат в нашій країні стане більш посушливим, що неминуче відіб’ється на врожаї. Україна повинна робити все для адаптації до нових кліматичних умов: вирощувати нові сорти злаків, овочів і фруктів, впроваджувати новітні аграрні технології і так далі. Без оптимізації аграрії можуть зазнати серйозних збитків. До того ж потепління може вплинути і на самопочуття людей, а також змінити закони міграції тварин, — поділився з директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.

ТИМ ЧАСОМ

Температурні рекорди в 2016-м

У Запоріжжі рекордно теплий день — 10 квітня, коли середньодобова температура дійшла до + 23,8 °.

***

В Одесі новий історичний рекорд температури повітря було встановлено ще взимку: 16 лютого термометри показали позначку 19 градусів вище нуля. Попередній рекорд температури повітря для 16 лютого був встановлений в 1899 році, коли стовпчики термометрів піднялися до позначки 15 градусів вище нуля.

***

У Дніпропетровську 16 лютого синоптики зафіксували температурний рекорд +15,3 ° C, це на 4,5 градуса вище попереднього, «поставленого» п’ятдесят років тому, в 1966 році.

***

C початку квітня погода у Львові побила вже три рекорди. 4, 5 і 6 квітня температура на вулиці піднімалася до 22-23 градусів. В останній раз така спека тут стояла в 1968 році.

В ТЕМУ

Добре для озимих, погано для полуниці

До настільки раннього літа не були готові і фермери. Для майбутнього врожаю аномальне тепло нічого доброго не обіцяє, швидше навпаки, адже волога, якою запаслася земля після зимівлі, швидко витратиться, і за великим рахунком, полив рослин на полях буде залежати від дощів. А якщо вірити метеорологам, літо 2016-го буде особливо посушливим.

— Подейкують, що аналогічна весна була 40 років тому, ми відразу за аналогіями дивимося, яке було літо. Готуємося до сухого і жаркого, — зізнається фермер Сергій Цвєтков.

Правда, раннє потепління добре для озимих — вони підтягнуться, підростуть і зміцніють. Зараз на грядках фермерського господарства Сергія Васильовича майже нічого не посаджено — земля ще холодна, та й то, що незабаром повернуться холоди, виключати не варто.

— Ми поки мало що посіяли — ячмінь, цибулю, моркву, капусту і помідори на розсаду. Картоплю садять зазвичай, коли терен цвіте, але думаю, це вже днями трапиться. Полуниця дуже слабка — восени дощів не було, її буде менше, а значить, ціна вище. Але нам навіть краще, коли її менше — мороки менше. Так само і з капустою, а коли врожайний рік, не знаєш, куди її дівати: зовнішні ринки розгублені, а внутрішні перенаповнений і народ зубожілий. Чекати нічого, — нарікає фермер.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022