Скелелазіння: як переступити через свій страх

Подивитись всі дописи у розділі: Здоров’я. Розміщено: 21.05.2016 в 5:59.
Скелелазіння: як переступити через свій страх

Зимовий сезон закінчений, і ми з сумом попрощалися зі сноубордами і лижами, але попереду теплі деньки, і потрібно придумувати нові види розваг. Крім велосипедів, роликів, тенісу ми завжди «за», спробувати щось нове, не дивлячись на страхи, а вони звичайно є. Наприклад, я страшенно боюся висоти. Напевно, тому не розглядала скелелазіння, як вид активного відпочинку. Це для мене випробування!

Протягом життя я намагаюся переступати через свої страхи і робити непередбачувані для «них» (страхів) вчинки. Буває, що мене потрібно підштовхнути в прямому сенсі, а то сама буду вагатися до останнього. Пригадую переправу через каньйон в Кам’янець-Подільському або стрибок зі скелі Буцький каньйон. Так було страшно, але отриманий адреналін, коштував того! Це ті незабутні емоції, які неможливо забути протягом усього життя.

Все більше в Києві набирають популярність скеледроми. Зручно те, що цим видом спорту можна займатися незалежно від пори року.

Що ж являє собою скалодром?

Багато, звичайно знають і напевно бачили і навіть випробували його, але для новачків я розповім. Скалодром являє собою кілька різних за висотою та шириною траверсів (стінок) з зачепами (спеціальні виступи різного розміру, що емітують виступи в скелі). Траверси бувають різного рівня складності в залежності від навичок.

Особливо не витрачаючи часу, ми вибрали перший найближчий від будинку скал одром — http://gepard.ua/uslugi/sportivnye/skalodrom. У нас не було ніяких вимог, крім розташування (у вихідний день не хотілося їхати далеко).

Оскільки, я на скеледромі вперше, мені допомагав інструктор. Обов’язково перед підкоренням траверсів, потрібно зробити розминку. Гарненько розігріти м’язи ніг і рук (присісти, віджатися, зробити нахили). Стало відкриттям, що в скелелазінні задіяні майже всі м’язи, але в першу чергу навантаження йде на ноги. Часто буває, щоб дотягнутися до зацепа, потрібно витягнутися або присісти. Руки краще не згинати, а тримати витягнутими. Вступний інструктаж пройдено, можна приступати!

Далі інструктор давав мені завдання, починаючи з самого легкого і продовжуючи збільшувати навантаження.

Перший раз, піднявшись на траверс десь на метра 3-4 від землі, руки не втримали, і я впала вниз. Здавалося, що час зупинився. приземлившись на м’який мат, я вже не боялася падінь.

Що одягнути на скалодром

Ще одним важливим моментом є одяг і взуття, яка має не мале значення. Спеціальне взуття для скелелазіння називається скальники. Вони мають анатомічну форму ноги, не ковзають і повністю облягають стопу. Звичайно ж, я не побігла в магазин купувати їх. По-перше, для перших занять можна взяти своє взуття це можуть бути кеди, мокасини, врахуйте кросівки не підійдуть. По-друге, майже у всіх скалодромах скальники можна взяти напрокат. На собі оцінила їх, крокувати по зачепам в скельниках дуже зручно. Рекомендують одягати їх без шкарпеток, але я б не радила експериментувати з прокатними.

Що стосується одягу, головне зручність. Вона повинна не сковувати рухи, підійде футболка або майка і шорти або лосини. Обов’язково потрібно взяти з собою змінний одяг, тому що після скелелазіння і падіння на мат, ви будете забруднені в магнезії. Цей білий порошок не дозволяє рукам потіти, тим самим щільно чіплятися за зачіп. Магнезію часто використовують важковаговики для підняття важких штанг і т.д.

Я зробила велику помилку, не скориставшись магнезією, тому руки дуже постраждали. Чомусь інструктор мені не сказав про це. Тим більше на останніх вилазках шкіра долонь початку пекти. Коли була в процесі, біль не відчувалася, але коли адреналін затих, відчулося жахливе печіння. Мої руки були в мозолях. Не робіть моїх помилок беріть порошок магнезії і будьте здорові. Тепер доведеться чекати, поки руки заживуть, щоб знову потрапити на скалодром. Плюс в цьому — два дня ніякої домашньої работи.

На скеледромі я провела 1,5 години, для новачка це не мало. Час пролетів швидко, так як була в азарті навчитися і робити все правильно. Втому відчула лише, вийшовши із залу. Всю дорогу у мене не було сил говорити, не те щоб рухатися. Люблю таку приємну втому.

Всі задіяні м’язи дали знати на наступний день. Боліли руки, плечі, прес, спина, сідниці. Ноги, напевно, мало напружувалися або для них це виявилася невелике навантаження. Займаючись спортом, я радію, коли відчуваю крепатуру, це хороший знак.

Чим корисно скелелазіння

Як я і передбачала під час занять відмінно підтягується талія (сміятися було важко), зміцнюються м’язи литок, стегон, попереку. Добре зміцнюються кисті і пальці рук, розробляються дрібні суглоби ступні і пальців ніг, Заняття скелелазінням благотворно впливає на серцево-судинну, опорно-рухову системи, допомагає впоратися з депресією, розвиває координацію, баланс і гнучкість. За допомогою скелелазіння можна виправити поставу, плоскостопість, привести в тонус м’язи. Відмінно, чи не так?!

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015