В рамках Одеського кінофестивалю була показана нова картина Педро Альмодовара

Подивитись всі дописи у розділі: Новини кіно. Розміщено: 03.08.2016 в 8:10.
В рамках Одеського кінофестивалю була показана нова картина Педро Альмодовара

В рамках ХVII Одеського міжнародного кінофестивалю була показана нова картина Педро Альмодовара «Джульєтта», в якій іспанський маестро ніби як і повертається в звичний світ пронизливої жіночої драми після експериментів з трилером («Шкіра, в якій я живу») і ексцентричної комедії («Я дуже збуджений»), але в той же час демонструє, що Альмодовар вже не той.

На початку картини ми знайомимося з немолодою, але дуже доглянутою і привабливою жінкою Джульєттою Аркос, яка збирається назавжди покинути Мадрид і переїхати до Португалії разом з новим бойфрендом.

Однак плани Джульєтти моментально руйнуються після випадкової зустрічі на вулиці з дівчиною з її далекого минулого. Джульєтта вирішує залишитися в Мадриді, повертається в будинок, де вона жила 13 років тому і пише листа своїй дочці Антії, з якого вона і глядач повинні дізнатися сумну історію її життя.

Шанувальники авторського європейського кіно вже давно знають, що Альмодовар ось уже кілька років по праву вважається одним з кращих фахівців по жіночій психології і вміє блискуче переносити на екрани найскладніші жіночі образи. Інше питання, що в більшості його картин характери персонажів замішані на пристрасті і імпульсах, і головна відмітна риса «Джульєтти» від багатьох картин майстра полягає в її мінорній тональності і практично повній відсутності фірмових альмодоваровскіх фішок, замішаних на сексуальності і темпераменті. Фактично, режисер зайшов на територію традиційної нордичної європейської драми, в якій в різний час працювали десятки режисерів, починаючи від Інгмара Бергмана до Міхаеля Ханеке і Ларса фон Трієра.

При цьому не можна сказати, що постановник повністю змінив собі. Стилістично «Джульєтта» частково є ностальгією за тими часами, коли Альмодовар був молодий і сміливий. Особливо це проглядається добре в сцені, де ми знайомимося з молодою Джульєттою. До юної і прекрасної героїні, яка їде на поїзді на нову роботу, підсаджується немолодий чоловік і намагається зав’язати розмову. Джульєтта спішно біжить від чоловіка в вагон-ресторан, де знайомиться з Хуаном. Ці дві зустрічі стануть ключовими в долі героїні. Саме тут заявляється основний посил і проблематика всього твору.

Альмодовар парадоксальним чином вписався в популярний мережевий тренд # я не боюсь сказати, знявши кіно, де каталізатором всіх існуючих конфліктів, які закінчуються для центральних героїв трагедією, є мовчання. Небажання Джульєтти розмовляти з чоловіком в поїзді назавжди вішає на її шию вантаж почуття провини, невисловлені претензії до батька призводять до неминучого віддалення і так далі.

Звичка Джульєтти уникати розмови неминуче відіб’ється на дочці Антії, що в кінцевому підсумку і призводить до головної драмі в житті обох героїнь. Що примітно, формально головним антагоністом фільму стає економка Маріан, яка на відміну від Джульєтти і Антії звикла говорити все, що думає, в обличчя. Альмодовар нібито навмисно малює цей портрет жирними мазками і змушує грати Россі Де Пальму мало не мультиплікаційну відьму.

До слова, якщо вже ми заговорили про акторів, то не можна не відзначити блискучу гру Адріанни Угарте і Емми Суарес, які втілили образ молодої і старої Джульєтти. Нечасто можна зустріти таку гармонію в двох акторів, які грають один і той же образ.

Незважаючи на всі плюси «Джульєтти», до числа яких відносяться і міцна драматургія, і блискучий акторський склад, і майстерно створена атмосфера тотальної жіночої самотності в одних сценах, і нагнітання хічкоківського саспенсу в сцені в поїзді, «Джульєтта» чи увійде до списку найкращих робіт Альмодовара. Міцна, але місцями нуднувата драма, яка більше буде цікава жіночій аудиторії, ніж любителям фестивального кіно.

У прокат СНД нова робота Педро Альмодовара повинна вийти на цьому тижні.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022