Робота в Чехії: Особливості працевлаштування українців в Чехії

Подивитись всі дописи у розділі: Бізнес. Розміщено: 24.08.2016 в 7:52.
Робота в Чехії: Особливості працевлаштування українців в Чехії

Зазвичай працевлаштуванням наших нелегалів в Чехії займаються особливі люди, яких називають «клієнтами». Вони посередники між нелегалами і фірмами, яким потрібна робоча сила. «Клієнт» отримує від 30% до 50% відсотків зарплати нелегала. Робота триває 12-15 годин в день, зарплата до 700 євро.

Легальні ж працівники працюють вісім годин на день, у них є два вихідних і зарплата теж 700 євро.

Існують програми з працевлаштування в чеському посольстві. Тобто, можна підійти в чеське посольство і поцікавитися, які потрібні фахівці. Зазвичай потрібні: медичні працівники, програмісти, водії автобусів, далекобійники, перукарі.

Однак для легального працевлаштування потрібне знання мови (втім, нелегали його швидко вивчають). Українські дипломи в Чехії котируються добре.

У Чехії існує «Чужінська поліція», яка також займається відстеженням і депортацією нелегалів. Вони організовують рейди: три поліцейських машини під’їжджають до трамвайної зупинки і вимагають показати документи. Чому на зупинках? Тому що майже у всіх чехів є власні машини. Наших роботяг зазвичай відразу впізнають за м’ятими кульками, бо у чехів кульки завжди одноразові.

Чи можливо працевлаштуватись легально в Чехії

У нелегалів є можливість домовитися з господарем, укласти офіційний контракт, повернутися на Україну і приїхати до Чехії вже в якості легального працівника. А можна домовитися з певними людьми, не виїжджаючи назад в Україну, які за 2500 євро можуть організувати контракт плюс візу плюс вид на проживання.


Повар — затребувана професія на ринку праці в Чехії

Наші нелегали зазвичай працюють в кіосках, де продають газети і подібні дрібниці (для чехів ця зарплата занадто низька), також вони торгують хот-догами на центральній площі Праги. Більшість нелегалів — із західної України, вони приїжджають за туристичною візою і залишаються жити, їхні діти ходять в російські школи.

Коли я недавно була в Празі, то в нашій туристичній групі була одна нелегалка, молода дівчина, яка зникла з готелю на другий день і не повернулася з нами назад, а перед цим з кимось домовлялася по мобільному, куди їй їхати і кому передати свої речі.
Зарплата чехів, звичайно, набагато вище, ніж зарплата навіть наших легальних працівників.

Розмір заробітної плати в Чехії

Жінки в Чехії заробляють від 8000 до 10000 крон. Чоловіки — десь 20000 крон. Одна крона — це приблизно 1,06 гривні (за станом на кінець серпня 2016). А пенсії у чехів десь в районі 350 євро і вище.

Соціальні гарантії в Чехії

Соціальні гарантії в Чехії набагато кращі і якісніші, ніж у нас на Україні. Медицина у нас вважається безкоштовною, хоча всі знають, щоб лікар до тебе хоча б нормально поставився, потрібно дати йому хабар (хоча б у вигляді цукерок). У лікарнях наші лікарі часто навіть не роблять операцію тим, у кого немає грошей, і відверто вимагають хабара.

Чехи ж все життя, коли починають працювати, сплачують страхові внески, і лікуються абсолютно безкоштовно (все оплачує страхова компанія). До того ж, у їх лікарів дуже трепетне і ввічливе ставлення до хворих. Дуже хороші умови в лікарнях, а після операції чехів направляють на реабілітацію в хороші санаторії — теж безкоштовно, по страховці.

Молодим мамам за дитину держава рік виплачує 3000 крон на місяць . У Чехії прийнято (і вигідно) мати кілька дітей.

Всім студентам щомісяця виплачується невелика сума, до якої додається стипендія за хорошу успішність. Однак доброзичливе ставлення чехів один до одного на іноземців не поширюється. І це теж слід враховувати, перш ніж намагатися виїхати до Чехії на заробітки.

Молодим дівчатам на замітку — ті нелегалки і легальні працівниці, які мріють про шлюб з чехом повинні знати, що чехи дуже погано ставляться до змішаних шлюбів.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015