Якою буде зима 2016-2017 року – прогнози синоптиків на зиму

Подивитись всі дописи у розділі: Топ-новини. Розміщено: 05.10.2016 в 11:09.
Якою буде зима 2016-2017 року – прогнози синоптиків на зиму

Синоптики радять готуватися до різких змін температури, а з середини лютого — зустрічати весну.

Зі своїм прогнозом на осінь-зиму 16/17 поділилася Вазіра Мартазінова, завідуюча відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського науково-дослідного метеорологічного інституту НАН України. За її словами, зима буде нестабільною.
Вже з 7 жовтня нас чекає незначне похолодання, потім температура знову піде вгору. В кінці жовтня черговий стрибок вниз, який триватиме близько тижня. У цей період вночі очікують до -6.

Перепади погоди чекають нас і в листопаді. У другій половині місяця температура підвищиться до плюсової позначки, але, на жаль, погріємось недовго, вже в кінці листопада — на початку грудня настане різке похолодання.

— Буде дуже холодно, прийдуть перші холодні зимові дні. Похолодання на початку грудня очікується істотне, але потім температура знову підвищиться, а до Нового року знову стане холодно. Сильних снігопадів варто чекати на початку грудня, — розповіла Вазіра Мартазінова.

Після 1 січня тривалих холодів не передбачається. В середині лютого погода поступово перейде в весняний процес, але триватиме він мало не до середини червня. Весна буде рання, але тривала, тому багатьом вона може набриднути своєю легкою прохолодою.

Найближчим зниження температури варто очікувати 7-9 жовтня. Похолодання буде короткочасним і торкнеться північного сходу України.

8 жовтня в східній частині країни температура вночі опуститься до -6 градусів, вдень підніметься на 5-6 градусів.

9 жовтня похолодає на півдні і південному сході, але через кілька днів теплі деньки знову повернуться.

Наступне похолодання прийде 28-30 жовтня. Мороз ударить по повній. На сході варто очікувати -10 градусів, а далі мороз захопить всю територію країни. Температура впаде в середньому до -8, але потім холод знову відступить, правда, в центрі країни залишиться мінусова температура.

30 листопада по 2 грудня чекаємо різкого похолодання. Холодне повітря прийде з південних районів Росії. Циклон охопить північні райони України, температура впаде нижче -10 градусів. До початку грудня мінусова температура охопить всю країну.

Потім наступну порцію холоду варто чекати до Нового року. 28 грудня в східній частині від -10 градусів і в західній -6 … — 8 і буде опускатися все нижче. Аж до -12 … -15 по всій території України, але це буде короткочасно.

Наступне похолодання чекаємо в кінці січня 2017 року — до -10 градусів. Ще один стрибок буде на кілька днів 5-6 лютого, потім — 10-11-го числа. У східній частині може дійти до -18, центральних і західних -12 … -14. Це будуть останні зимові дні, після яких починається весна.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022