Страхування автомобіля: чи варто вкладати гроші?

Подивитись всі дописи у розділі: Транспорт. Розміщено: 19.10.2016 в 11:49.
Страхування автомобіля: чи варто вкладати гроші?

Страховка — це те, з чим доводиться зіткнутися кожному водієві, хоче він того чи ні. Різниця полягає лише в тому, що існує обов’язкове і добровільне страхування (крім власників кредитного авто) — ОСАГО і КАСКО відповідно

ОСАГО існує давно, і умови його отримання, а також розмір виплат відомий багатьом. З КАСКО ж виникають питання. Чи варто? Заощадить це кошти? Чи можна сподіватися на своєчасні виплати? Ми постараємося максимально повно відповісти на ці питання.

Що таке КАСКО?

Абревіатура «КАСКО» розшифровується як «комплексне страхування крім відповідальності». Саме так вважають за краще розшифровувати слово страховики, хоча його походження зовсім іншого плану: італійське «casco» перекладається як «шолом». Як би там не було, сенс зберігається: захист від усього, що не покриває поліс ОСАГО.

Ми склали список найпоширеніших ситуацій, в яких власники авто шкодували, що не взяли поліс КАСКО:

  • угон машини;
  • водій не впорався з керуванням і з’їхав у кювет;
  • на парковці подряпали авто або того гірше — вкрали дзеркало, зняли будь-яку деталь;
  • камінь або будь-яка випадкова перешкода на дорозі розбило фару.

Це основні випадки, коли КАСКО необхідно. Звичайно, список того, що буде покрито страховкою, обмовляється окремо — від цього залежить підсумкова ціна на КАСКО. Це повністю добровільне страхування, крім одного-єдиного випадку — придбання авто в кредит. У цьому випадку банк або лізингова компанія можуть змусити власника застрахувати авто по повній програмі.

Чому так мало довіри до КАСКО?

Якщо в західних країнах добровільне страхування можна зустріти повсюдно, то в Україні воно викликає певні сумніви. Нерідкі випадки, коли страхові компанії спеціально затягують з виплатами, пояснюючи це узгодженням вартості робіт з СТО. Справа часом доходить до того, що виплати до моменту вирішення ситуації знецінюються. Крім того, страховики рідко беруться за авто, які старше 3-5 років.

Всі ці нюанси негативно позначаються на бажанні клієнтів оформляти добровільне страхування: вони вважають за краще витрачати свої кошти на ремонт. Цей підхід виправданий тільки в тих випадках, коли ви маєте справу з недобросовісною страховою компанією, яка бажає нажитися на вашій біді.

На що звернути увагу при виборі страхової компанії?

Існує негласний перелік, на основі якого ви зможете підібрати страхову компанію, яка дійсно допоможе в складному випадку, а не додасть зайвих проблем і біганини по інстанціях:

Швидкість. Гроші повинні виплачуватися в короткий термін. Кращий показник — не пізніше 7 днів після страхового випадку.
Надійність. Страхові резерви становлять не менше половини від наявних активів компанії. Це означає, що ви отримаєте виплати в будь-якому випадку і компанія подбає про те, щоб грошові виплати проводилися за графіком.
Розстрочка. Власники авто повинні мати можливість оплатити страховку частинами протягом декількох місяців, без подорожчання. Ціна не повинна бути прив’язана до курсу долара.
Оплата. Процес виплат не повинен затягуватися: компанія не чекає довідки від поліції про порушення справи за фактом ДТП. Виплата здійснюється після огляду авто експертом.

Також зверніть увагу на важливий пункт: якщо машина не підлягає відновленню після ДТП, ви повинні отримати гроші на придбання нового автотранспорту.

Менеджер компанії при зустрічі повинен допомогти вам вибрати кращий пакет, і не з точки зору вигоди компанії, а з точки зору вашої безпеки і фінансових можливостей.

Додатковим плюсом буде можливість випробувати КАСКО протягом пільгового періоду — наприклад, місяця. Подібну послугу робить компанія «Vuso», якщо ви вибираєте онлайн страхування на Vuso.ua. Більше про акції та цікаві пропозиції від компанії Vuso.ua можна отримувати на свій поштовий ящик, якщо підписатись на розсилку новин на сторінці «Новини ВУСО».

І останнє — термін перебування компанії на ринку з надання страхових послуг має становити не менше 10 років, так як це є підтвердженням стабільності роботи і незалежності страхової компанії від кризових ситуацій в країні.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022