Гіркота в роті: причини, симптоми, лікування

Подивитись всі дописи у розділі: Здоров’я. Розміщено: 27.10.2016 в 18:44.
Гіркота в роті: причини, симптоми, лікування

У цьому матеріалі ми детально розглянемо таке неприємне захворювання, як гіркота в роті, розберемося в причинах її появи і розповімо про способи лікування. Багатьом людям знайоме відчуття гіркого присмаку в порожнині рота, тому ця інформація повинна зацікавити багатьох.

Причини гіркоти у роті

Якщо відчуваєте в роті гіркоту, причин може бути дуже багато, а точно виділити якусь конкретну буває дуже непросто. У більшості випадків стан пов’язаний з відхиленнями в стані здоров’я, тому боротися потрібно не з самою гіркотою, а з основним захворюванням.

Стоматологічна причина

Зубні захворювання, ураження ясен, язика та залоз можуть викликати відчуття гіркоти у роті весь день. Іноді гіркий присмак з’являється внаслідок індивідуальної реакції організму на встановлені протези, коронки або матеріали для виготовлення пломб. Для визначення точного діагнозу і вирішення проблеми необхідно звернутися до кваліфікованого стоматолога.

Печінка і жовчний міхур

Будь-яке порушення в роботі жовчного міхура і печінки призводить до неправильного перетравлення їжі в травній системі, в результаті чого після вживання гострих, жирних або смажених продуктів у роті може з’являтися гіркота, а з чим саме це пов’язано вам в подробицях може розповісти гастроентеролог і ендокринолог. У деяких людей через захворювання жовчного і печінки в роті з’являється гіркота на голодний шлунок. Найбільш популярною причиною гіркоти у роті в даному випадку є холецистит. У рідкісних випадках гіркота в роті виникає під час тренування через фізичны навантаження.

Шлунково-кишковий тракт

Порушене виділення жовчі може призводити до запалень дванадцятипалої кишки, шлунка або підшлункової. При цьому завжди виникає гіркота в роті і інші симптоми, серед яких неприємний запах з ротової порожнини, діарея або запор, здуття живота, нудота і печія.
інфекції

Інфекційні захворювання, що вражають шлунково-кишковий тракт, іноді також викликають гіркоту в роті, а що робити в цьому випадку вам розповість лікар. До додаткових симптомів відносять нудоту і блювоту, зміну стільця, високу температуру і болючість живота. Справа може бути в дизентерійної палички або сальмонелі.

Лікарські засоби

При прийомі деяких ліків в роті виникає гіркота, що має короткочасний характер і поступово пропадає після завершення курсу лікування.

Дисбактеріоз

Неправильний спосіб життя і раціон харчування призводять до розвитку дисбактеріозу, який є причиною гіркоти у роті. У людини погіршується апетит і порушується стілець. Відновивши мікрофлору за допомогою пробіотичних засобів, ситуація нормалізується і всі неприємні симптоми пропадуть.

Гормональні зміни

На тлі посилення виробництва адреналіну організмом може підвищитися діяльність щитовидної залози, що призведе до прояву такого симптому, як гіркота в роті. Пацієнт в цьому випадку стикається з погіршенням зору, почуттям печіння в руках і ногах, надмірною пітливістю.

Період вагітності

Починаючи з другої половини другого триместру, коли матка збільшиться і почне тиснути на жовчний, відтік жовчі може порушитися. В організмі відбудуться гормональні зміни, що призводять до гіркоти у роті вранці і після прийому їжі. Токсикоз теж відносять до причин виникнення гіркого присмаку в порожнині рота.

Отруєння

Іноді харчова інтоксикація викликає появу гіркоти через сполуки свинцю, солей ртуті і миш’яку, що утворюються при отруєнні. До додаткових симптомів відносять погіршення апетиту, слабкість і деякі інші патології.

До кого звертатися?

Що робити якщо вранці або по ночах відчуваєте гіркота в роті? Необхідно звернутися до терапевта або відразу відправитися на прийом до гастроентеролога. Гіркий присмак може бути симптомів багатьох захворювань і порушень в організмі, тому самолікуванням займатися просто нерозумно. Іноді доводиться йти на прийом до стоматолога, невролога або ендокринолога, так як проблема не завжди в печінці або шлунково-кишковому тракті.

Лікування

Можливі причини гіркоти у роті ми розглянули, а тепер потрібно розібратися, що попити або що зробити, щоб позбутися від недуги? Спосіб лікування, як ви розумієте, залежить від першопричини дискомфортного відчуття. Займатися самолікуванням ми не рекомендуємо, так як вам навряд чи вдасться зупинити прогресування основного захворювання.

Точний діагноз може встановити кваліфікований фахівець після гастроскопії або ультразвукового дослідження. У більшості випадків симптоми гіркоти у роті лікарі лікують медикаментозними препаратами, призначаючи їх з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта і його хвороби.

Головною метою медикаментозної терапії в більшості випадків є нормалізація роботи жовчного міхура. Іноді хворим призначають засоби для захисту печінки, серед яких Ессенціале Форте (Essentiale). Посприяти виділенню і відтоку жовчі можна за допомогою Алохолу.

Спеціальний дієтичний раціон — ще один ефективний спосіб боротьби з гіркотою в роті. Додатково рекомендується відмовитися від куріння і алкогольних напоїв.

Своєчасно звернувшись до лікаря, вам вдасться швидко і без наслідків позбутися симптомів гіркоти у роті, так як найважливішу роль відіграє своєчасна діагностика для установки точного діагнозу. Це дасть змогу запобігти розвитку патологічних порушень в організмі і розвиток захворювання.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015