Як працюють сучасні друкарні

Подивитись всі дописи у розділі: Бізнес. Розміщено: 25.11.2016 в 13:18.
Як працюють сучасні друкарні

Навіть сьогодні, в століття високих технологій, паперові книги не втратили своєї магії і як і раніше користуються попитом. А друкують такі книги як і раніше в друкарнях, правда, вже з використанням сучасних технологій. Для приладу можна привести друкарню http://hotprint.ua/, де використовуються новітні технології, що дозволяє отримати напрочуд гарну кольорову продукцію в стислі строки.

Як роблять сучасні книги?

При виготовленні книг є свої секрети. Наприклад, якщо взяти будь-яку книгу в твердій палітурці і подивитися на кількість сторінок, то вона буде кратною восьми. Виявляється, книга складається з зошитів з восьми сторінок, тому в кінці книги іноді зустрічаються чисті аркуші. І це не єдиний секрет книги.

Книга складається з трьох основних елементів: обкладинка, форзац і блок. Їх виробництво складається з декількох етапів.

На першому етапі готують текст і картинки. В друкарню надходить уже готовий електронний макет, де його коригують і відправляють файли на друк.

Спочатку на аркуші паперу виводиться чернетка, щоб перевірити правильне розташування сторінок. У кожної сторінки книги існує металева копія. Текст спочатку наносять на металеві пластини, покриті світлочутливим копіювальним шаром. Лист завантажують в величезний принтер, який друкує не на папері, а на алюмінієвих листах.

З принтера виходять у вигляді фотоформи, за допомогою якої можна зробити тисячі примірників друкованих сторінок. Фотоформ роблять чотири штуки — по одній для кожного з чотирьох кольорів.

Потім фотоформи відправляються в друкарський верстат, де текст і картинка будуть наноситися на папір. Верстат складається з чотирьох відсіків з чотирма кольорами фарби — чорним, блакитним, пурпуровим і жовтим — в друкарні для створення різних відтінків використовують тільки ці чотири кольори.

Металеві листи поміщаються кожен в свій фарбувальний відсік, де натягуються на циліндри. Там фарба прилипає до фотоформі, а букви і картинки відображаються на гумовому циліндрі. Циліндр же в свою чергу здійснює перенесення інформації на папір.

Паперові листи проходять через кожен з чотирьох колірних відсіків і кожен друкує свої кольори, в результаті виходить повнокольорова сторінка. Потім сторінки ріжуть і згинають так, що виходять зошити на вісім сторінок. Зошити для майбутньої книги підбирають і розташовують їх у правильному порядку.

Зібрані блоки з зошитів зшивають між собою, з’єднують їх з обкладинкою і приклеюють форзац. Тепер книга готова.

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015