Перспективи електромобілів в Україні доволі гарні

Подивитись всі дописи у розділі: Автоновини. Розміщено: 03.12.2016 в 20:06.
Перспективи електромобілів в Україні доволі гарні

З моменту появи першого електромобіля пройшло 174 роки. До слова, електромобіль з’явився раніше, ніж двигун внутрішнього згоряння. Протягом півтора століття машини, що заряджаються від розетки, стають швидше, краще, доступніше і, як наслідок — популярнішими. І все ж поки поява такого транспортного засобу на дорозі швидше виняток, ніж правило. У чому полягають головні переваги та недоліки електрокарів, і що має статися, щоб вони змогли перемогти своїх бензинових конкурентів.

Чи справді електромобілі в тренді

У 2014 році частка електромобілів в Норвегії досягла вражаючого показника в 20,3%. Тепер кожний п’ятий транспортний засіб, зареєстрований в цій скандинавській країні, має електричний двигун. Сталося це багато в чому завдяки зусиллям держави. Купівля електрокара не обкладається податком, власникам таких автомобілів надається безкоштовний проїзд по платних ділянок трас, а також пільгове паркування в центрах великих міст.
Деякого визнання вдалося домогтися електромобілям і в Росії. Власним електричним транспортним засобом вже обзавівся ряд бізнесменів і підприємців — від ген директора «Mail.ru Group» Дмитро Гришина до глави «Ощадбанку» Германа Грефа і дружини міністра зв’язку Миколи Никифорова. В кінці січня в Барнаулі відбулася «історична» подія: місцевий бізнесмен вперше купив електрокар в лізинг для свого підприємства.

До речі придбати електромобіль вже можна і в Україні, для прикладу приведемо сайт компанії, яка продає та переобладнує автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння в електромобілі — http://elmob.ua/.

Підтримує тренд і Україна. У грудні 2014 року стало відомо про підготовлювані там для введення в експлуатацію 34 нових станцій для підзарядки машин, що працюють від електричної енергії. Причому не тільки дорогих моделей Tesla, але і більш доступних, на зразок тих, що виробляють Nissan або Renault. У січні 2015-го в Києві також запустився експериментальний сервіс таксі, автопарк якого складається з екологічно чистих і економних електромобілів. У плані підтримки держави там, правда, не все так добре, як в Норвегії — після сплати ПДВ і візового мита, ціна на електрокар в країні в середньому збільшилась на 40%.

Однією з найбільш зручних для власників електромобілів країн є США. Особливо добре живеться тим, хто відмовився від бензину, на західному узбережжі — в Сан-Дієго, Сан-Франциско і Портленді, адже по всьому місту розміщено по 100 заправних станцій для таких машин. Цілком достатньо, щоб пересуватися по міських вулицях і не хвилюватися про те, щоб не залишитися посеред дороги з розрядженим акумулятором.

І все ж до того, щоб стати мейнстрімом, електромобілям ще далеко. Для того, щоб всерйоз поборотися з бензиновими машинами, індустрії потрібно усунути ще чимало мінусів в конструкції і експлуатації електрокарів.

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015