Де зустріти Новий 2017-ий рік: 5 нестандартних варіантів
Подивитись всі дописи у розділі: Топ-новини. Розміщено: 06.12.2016 в 10:46.«Як Новий рік зустрінеш – так його і проведеш» — говорить народна мудрість. І хоча, насправді — це справжнісінька вигадка любителів забобонів, багато хто з нас прагнуть зустріти Новий рік нестандартно, переважно, не вдома, в гарному місці, з компанією або ж на самоті.
Саме момент зустрічі Нового року «не так, як минулого разу» вселяє віру в те, що наступний рік буде краще колишнього. Тому багато хто прагне влаштувати собі під час новорічних канікул невелику подорож. Наприклад: на календарі 31 грудня, а ви летите в літаку або в поїзді в той куточок світу, де ще не були, в той час, як ваші знайомі метушаться на кухні, чаклуючи над салатами. У цьому є частка авантюри, але такий варіант зустрічі Нового року, швидше, виберуть ті, хто не любить сидіти на місці і чекає пригод, або ж ще не обзавівся дітьми. Ті, у кого вже є маленькі дітки, звичайно, теж можуть влаштувати собі «виїзний Новий рік», однак, потрібно пам’ятати, що в новорічну ніч кількість нетверезих водіїв, а значить, і дорожньо-транспортних пригод, збільшується в рази. А діти – це ваша відповідальність. Навіть якщо ваш вояж передбачає переліт в Новий рік з дітьми від нього краще утриматися і перенести подорож з малюками на несвятковий час.
Отже, якщо вам не хочеться залишатися у своєму місті на Новий рік, а душа бажає «змінити платівку» і піти врозріз всім встановленим традиціям – то пропонуємо вам кілька основних бюджетних варіантів зустрічі новорічного свята.
1. Карпати
Основним напрямком, куди українці прагнуть виїхати на Новий рік – є Карпати. На свято туди їдуть навіть ті, хто не катається на лижах. Враховуючи те, що на гірські підйомники нетверезих людей не пускають, а в період з 31 грудня по 1 січня тверезу людину зустріти велика рідкість, то потрібно розуміти, що в цей період люди збираються в Карпатах не заради лиж, а просто погуляти.
Готелі Буковеля, Драгобрату, Славського, Мигово, Красії та інших відомих місць – на новорічні свята піднімають свої ціни, тому серед туристів дуже популярні невеликі котеджі, приватні будинки в етнічному стилі, які господарі здають в оренду. Так, ціна на простий номер в котеджі зі зручностями стартує від 350 гривень на добу (без харчування). Якщо ви не катаєтеся на лижах, то в оренду легко можна взяти санки, можна досхочу милуватися краєвидами гір, пити вино зі спеціями. В будь-якому кафе можна замовити шашлики, печену картоплю з салом і влаштувати пікнік на свіжому повітрі.
Популярною розвагою серед туристів, які не катаються на лижах, є рибалка. У котеджах з прилеглими водоймами вам з радістю організують «риболовлю для чайників» з подальшим викупом риби. Приблизно 150 гривень за 1 кілограм.
Також потрібно пам’ятати, що містечко Яремче – особливо популярний серед туристів які не катаються на лижах. В довколишніх селищах можна й на дискотеку потрапити, і в особливі місця з мінеральними водами заглянути, знайти каток, ярмарки та різноманітні вікторини в національних традиціях цього краю. Так що ті, хто вважає, що Карпати взимку це – лижі і алкоголь, — глибоко помиляються.
2. Мукачево
Поїздка в містечко Мукачево Закарпатської області, в якійсь мірі може замінити новорічний виїзд любителям Європи. Сюди їдуть, перш за все, заради замку «Паланок», який мальовничо розкинувся на майже 100-метрової височини над містом.
Це архітектурна споруда стоїть з часів XI століття і раніше було «гніздом» трансільванських князів Ракоці. Замок відмінно зберігся до наших днів, так що сюди варто приїхати, якщо ви є любителем старовинної архітектури. У замку є особливий артефакт, який називають «пальцем Корятовича» (колишнього власника замку). Вважається, що якщо потриматися за цей палець – то здійсняться всі бажання.
Читайте також:
Новорічні шпалери 2017 року на робочий стіл
Новини що стосуються 2017 року
У Мукачеві багато недорогих готелів, серед туристів популярні ті, які виконані в стилі «сільської хати». Ціна за добу в такому готелі стартує від 400 гривень.
Особливо радує багате меню ресторанів і цілком прийнятні ціни. Також неподалік Мукачева є містечко Берегово – воно славиться своїми термальними джерелами.
3. Верховина
Верховина Івано-Франквоской області – це чи не найбільш високогірне містечко Карпатських гір: воно розкинулося на висоті майже 1000 метрів над рівнем моря.
Це місто підходить для тих, хто хоче втекти від міської суєти в місце, де панує спокій і тиша, де можна подихати свіжим повітрям на повні груди і набратися енергії. Ціни на проживання в котеджах на різний гаманець, але навіть у найпростіших є все необхідне для комфортного проживання.
4. Чернівці
Спустіться з гір на землю і відвідайте Чернівці – одне з найкрасивіших містечок України. На Новий рік його шарм посилюється в рази і зачаровує навіть найвибагливіших туристів. Тут можна відвідати Турецьку площу, П’яну церкву, Будинок-корабель, насолодитися прогулянками по вузьких старовинних вуличках.
Звичайно, ви можете приєднатися до одного з новорічних турів в це місто, запропонований турфірмою, але можете відправитися і самостійно, склавши собі індивідуальний тур. Чернівці особливо підійдуть для романтичної поїздки, якщо ви хочете відсвяткувати Новий рік з коханою людиною.
5. Польща
Якщо ви все бачили в Україні – чому б не з’їздити до Польщі? Тут період новорічних свят, вірніше різдвяних, триває з 25 грудня по 2 січня. І якщо Різдво (ніч з 24 на 25 грудня) поляки воліють святкувати вдома, то вже вранці 25-го вони намагаються куди-небудь виїхати.
Саме цей святковий період дуже популярний серед українських туристів. Для новорічної подорожі можна вибрати практично будь-яке місто: Варшаву, Віслу, Величку, Краків, Познань. Наприклад, у Величці ви можете подивитися соляні шахти – родовище кам’яної солі, яке розроблялося в період з XIII по XX століття. Любителі активного відпочинку можуть відправитися в Віслу – гарне гірське містечко, в пейзаж якого ідеально вписуються мальовничі будови, затишні магазини і ресторани.
Традиційний новорічний напій для поляків – це гжанець, основою якого є глінтвейн. На протязі всіх свят його можна купити скрізь, практично на кожній вулиці стоять величезні дерев’яні бочки з пряним пором.
У великих містах Польщі, наприклад, у Варшаві – ви можете потрапити на новорічний карнавал.
У будь-якому випадку, якщо ви хочете відсвяткувати Новий рік за межами свого міста – купуйте квитки і бронюйте номери в готелях вже зараз – так як за тиждень до свята буде вже пізно.