Як правильно бігати взимку? 10 порад для новачків

Подивитись всі дописи у розділі: Здоров’я. Розміщено: 14.12.2016 в 10:31.
Як правильно бігати взимку? 10 порад для новачків
Як правильно бігати взимку, щоб не захворіти

Пробіжки — це відмінний спосіб підтримки фізичної форми, гарного самопочуття та настрою. Багато новачків, починаючи регулярно бігати, перестають займатися тоді, коли на вулиці стає холодно, посилаючись на зміну погодних умов. Це лише виправдання або незнання того, що зимові пробіжки корисніше, ніж біг у жаркі та теплі дні.

Більшість людей припиняють бігати взимку із-за страху застудитися. Організм досить швидко проходить акліматизацію, що знижує ризик захворіти, вдихаючи холодне повітря, до мінімуму.

Продовжуючи бігати взимку, людина отримує можливість:

  • підтримувати себе в хорошій формі весь рік, а не тільки при сприятливій погоді;
  • загартувати організм, що проявляється в меншій схильності до простудних захворювань.

Переваги пробіжок в зимовий час

Зимові пробіжки, безумовно, корисні, але вимагають дотримання певних заходів безпеки.

Десять правил для зимового бігу

Вибирайте правильне взуття

Вірогідність отримати травму взимку різко зростає. Стійкість тіла стає нижчою, ніж у теплу погоду. Надягати на пробіжку рекомендується виключно якісні кросівки, підошва яких не стає твердою на морозі і не потріскається. Важливо звертати увагу і на амортизацію взуття, що дозволить зберегти ваші суглоби, які випробовують величезні навантаження під час бігу взимку.

Кросівки не повинні щільно сидіти на нозі, а на півтора або навіть два розміри бути більше. Це гарантує наявність прошарку повітря, що заповнює собою вільний простір. Воно буде зберігати тепло, не давати ногам мерзнути. Якщо взуття куплене точно за розміром, ноги можуть мерзнути.

Зосереджуйте тільки на бігу

Пробіжка для багатьох стає приводом поринути в роздуми. І якщо влітку, навесні чи восени подібна відчуженість ніяк не позначається на безпеці, то взимку відсутність уваги до процесу руху стає небезпечним.

Замислившись, бігун може посковзнутися і впасти, отримати розтягнення або травму. На підйомах, поворотах, спусках потрібно бути гранично уважними. Це особливо небезпечні ділянки, долаючи які можна втратити рівновагу.

Розминайтеся перед пробіжкою

Починати бігати потрібно тільки після хорошої розминки на всі групи м’язів, але перед виходом на вулицю, тобто ще перебуваючи вдома або в іншому теплому приміщенні. Якщо цього не зробити, ризик травмуватися або отримати розтягнення зростає. Розминку перед бігом виконують максимально просту. Можна просто зробити звичайну розтяжку. Цього цілком достатньо. Жодного поту, тільки розігрів м’язів.

Правильно підбирайте одяг

Якщо в теплу пору року немає проблем з тим, що надіти на пробіжку, взимку все набагато складніше. Щоб не замерзнути, треба утеплитися. Тут виникає проблема. Бігати, надягаючи на себе велику кількість речей, не просто незручно, але ще й жарко. Уникнути цього дозволяє принцип багатошаровості.

Першим шаром надягають термобілизна, а другим — теплий одяг, що надійно захищає від холоду. Для верху підійде щільна, але не надто утеплена куртка, яка не пропускає вологу (сніг) і захищає від вітру. Таку екіпіровку обов’язково доповнюють шапкою і рукавичками.

Забудьте про рекорди

Зима є не найкращим часом з постановки цілей на підвищення витривалості або швидкості. Ці задачі слід залишити до теплої погоди. Пробіжки в холодну пору року направлені на оздоровлення організму, підтримки загального тонусу і форми. Немає необхідності приділяти підвищену увагу, швидкості і темпу. Краще зосередитися на самому процесі. Слизьке покриття і велика кількість одягу так чи інакше не зможуть допомогти поліпшити результати.

Звичну періодичність тренувань змінюють на більш помірковану. На це є вагомі причини. Зимовий біг навантажує організм набагато більше, вимагає підвищених витрат енергії. Утома та стомлюваність настають швидше, ніж це відбувається у теплу погоду. Не варто влаштовувати тривалих марафонів. Тривале перебування на морозі негативно відбивається на здоров’ї і може бути небезпечним.

Дихайте носом

Це досить складно, але обов’язково. Постійно дихати тільки через ніс неможливо, тому періодично вбирати ротом повітря допускається. Проте робити це потрібно якомога рідше. Ідеальною «дихальною системою вважається та, коли бігун вдихає носом, а видихає ротом. Інакше можна просто застудити бронхи або легені. Щоб цього не сталося, повітря через рот повинен потрапляти вкрай рідко.

Як бігати взимку

Правильно підбирайте навушники

Вакуумні навушники відмінно підходять для пробіжок в теплу пору року, але не в мороз. Вироби з гуми в мінусову температуру дубіють, що негативно відбивається на вухах, може спричинити проблеми в майбутньому. Є, звичайно, навушники, які ніяк не тиснуть на вушні раковини, стають додатковим захистом від холоду. Подібним виробам і слід віддавати перевагу.

Обов’язково грійтесь після кожної пробіжки

Дотримати цю умову дозволяє правильне планування маршруту. Він повинен закінчуватися неподалік від будинку або кафе. Головне, щоб після пробіжки, можна було відігрітися в теплому та затишному приміщенні, випивши чашечку гарячого чаю або кави.

Не бігайте при проблемах зі здоров’ям

Найменша підозра на грип або застуду повинна стати підставою для відмови від чергової пробіжки. Зимовий біг протипоказаний людям, що мають деякі хронічні захворювання. Отже, займатися спортом на морозі можна тільки тим, хто не має проблем зі здоров’ям.

Не вирушайте на пробіжку у сильний мороз

Оптимальна температура, рекомендована для пробіжки, становить не нижче мінус двадцяти градусів. Не рекомендується вирушати бігати при хуртовині та снігопаді. Коли за вікном справжній мороз або розігралася снігова буря, краще відсидітися вдома.

Якщо слідувати цим правилам, зимові пробіжки принесуть тільки користь та гарний настрій на цілий день.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015