Як вибрати монопод для смартфона

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 05.01.2017 в 16:25.
Як вибрати монопод для смартфона

Неможливо уявити собі користувача смартфону без багаточисленних селфі, а автопортрет краще виходить з селфі-палицею. Пропонуємо поради при виборі моноподу, який, до речі, можна купити, відвідавши сайт expert24.com.ua/ru/catalog/146-monopod.

Кнопка спуску затвора камери

Існують два типи натискання кнопки камери: дротовий і бездротовий. На ціну цей фактор впливає мало, тому вибирайте те, що для вас в пріоритеті, — простота і надійність або висока технологічність.

У першому (дротовому) типі спуску затвора використовується провід зі штекером, як у навушників (aux, 3,5 мм), що вставляється у відповідне гніздо смартфона. Кнопка вбудована в ручку монопода — при натисканні на неї і спрацьовує затвор.

В бездротовому типі використовується Bluetooth-кнопка на ручці монопода (або пульт). Такі моноподи потребують використання батарейок (AA або «таблетки») або підзарядки вбудованого акумулятора вистачає приблизно на 100 знімків). Крім того, налаштовувати само з’єднання нелегко, а для пульта потрібно завантажувати додаток (безкоштовно). Зате з таким моноподом на відстані можна не тільки натискати «пуск», але і збільшувати/зменшувати фокус, перемикатися між фронтальною та задньою камерами, вибирати між фото — або відеорежимом.

Кріплення для телефону

Чим більше гумових (не пластикових) вставок в ньому, тим надійніше буде зафіксований телефон. В якості експерименту попросіть продавця прикріпити свій телефон і як слід потрясіть ним.

Ще невелика порада: краще вставляти телефон у гумовому бампері (чохлі), то це зменшить ковзання, і смартфон буде сидіти як влитий (та й в разі випадкового падіння він не розіб’ється).

Якість матеріалу трубки

Важлива якість матеріалу, з якого виготовлена телескопічна трубка. Спробуйте її злегка зігнути. Якщо це вдалося зробити легко (як вудку), краще подивитися інший монопод. Якщо є можливість, то випробуйте його зі смартфоном: трубка не повинна прогинатися під його вагою. Якщо плануєте купувати модель з Bluetooth і робити знімки у воді або біля неї, то вибирайте монопод з вологозахистом (на 15-20% дорожче — до 700 грн).

Габарити і ручка

Судячи з численних відгуків у Мережі, ті моноподи, які не поміщаються в кишеню або сумочку, зазвичай після першої ж зйомки відправляються припадати пилом на полиці або в ящик столу. Тому немає сенсу купувати моделі великих розмірів (оптимально — до 21 см).

Також віддайте перевагу моделі з петлею для руки на ручці. А сама ручка повинна бути з м’якого пластику (тверді ковзають) або прогумованою.

Зручність телескопа

У практично всіх моноподів принцип розкладання телескопічний (секції висуваються одна з інший). У недорогих моделей (120-250 грн) незабаром секції під вагою смартфонів послаблюються і прокручуються. Щоб цього не відбувалося, виробники якісних пристроїв наносять на штатив спеціальні жолобки, а в конструкцію додають фіксатори довжини. Але такі моделі на 30-40% дорожче (від 250 до 500 грн). Довжина залежить від кількості секцій: в 5-секційних моделях вона становить 75-100 см, у 6 — і 7-секційних — 80-120 см. Чим менше довжина кожної секції і чим більше їх кількість, тим більше у вас варіантів по регулюванню.

Історія: 10 років тому селфі-палицю називали даремної

Телескопічні подовжувачі для фотоапаратів патентувались двічі: у 1985 р. і 2005 роках. А в 1995 році селфі-палиця згадувалася в книзі «101 марний японський винахід»: «Це дивне пристосування придумано для самотніх мандрівників або пар, які хочуть зніматися разом, але навряд чи воно когось зацікавить». Розквіт ери селфі-палиць почався в 2014 році, тоді ж журнал Time назвав монопод одним з головних винаходів року. Зараз у світі випущено вже 15 млн таких пристроїв.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022