Енергоефективність житлових будівель в Україні

Подивитись всі дописи у розділі: Новини нерухомості. Розміщено: 17.01.2017 в 19:12.
Енергоефективність житлових будівель в Україні

Поняття енергоефективності  останнім часом все частіше зустрічається в повсякденному житті. Новобудови Івано-Франківська та вся нерухомість інших міст України все більше починають відрізнятися від житла, існуючого з радянських часів. Обираючи в магазині освітлювальну лампочку або будь-який інший електроприлад, покупець насамперед цікавиться, скільки електроенергії витрачається в процесі роботи. Аналогічна ситуація і з житловою нерухомістю — чим менше буде витрачатися енергії на підтримання необхідного рівня комфорту, тим більше грошей залишиться в сімейному бюджеті.

Якщо взяти за основу класифікацію енергоефективності електроприладів, то пристроям з найменшими втратами енергії присвоюється найвищий клас A, наступний B, за ним йдуть C, D, E, F і G. Робота приладів класу C приймається за норму, а їхнє енергоспоживання більш ніж в два рази вище, ніж споживання пристроїв класу A. Приблизно такий же принцип використовується при визначенні енергоефективності будівель, тільки з урахуванням деяких особливостей, таких як тип будівлі, кліматична зона, кількість поверхів і деякі інші. На практиці енергоспоживання будівлі визначається двома способами: за допомогою спеціальних математичних розрахунків і за допомогою приладів обліку. Принцип дії лічильника теплової енергії також заснований на математичних розрахунках, але результати його роботи виявляються набагато точніші.

Зазвичай метод розрахунку використовується в тому випадку, коли необхідно визначити кількість спожитого тепла старими будівлями, побудованими за застарілими нормами, оскільки ці формули мають велику похибку в разі застосування для новобудов. Метод розрахунку застосовується і при визначенні енергоспоживання будинків, що реконструюються, за умови збереження первинної проектної документації на будівлю. Визначення класу енергоефективності проводиться шляхом зіставлення реальних затрат енергії з нормою. З липня 2013 року нормою (клас C) вважається річне споживання тепла в межах 55 кіловат*годин на квадратний метр опалюваної площі будівлі. У той же час в Європі за норму прийнята величина 30-40 кіловат, а в Україні реальні показники для переважної більшості наявних будівель становить від 150 до 250 кіловат*годин на один квадратний метр.

Тобто, фактично, іноді на опалення старої будівлі витрачається енергії майже в п’ять разів більше нашої власної норми і в шість-вісім разів більше європейської!

 

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022