Які шланги вибрати для поливу

Подивитись всі дописи у розділі: Поради городникам і садівникам. Розміщено: 18.05.2017 в 12:59.
Які шланги вибрати для поливу

Водопровід в нашому садовому товаристві річний працює з травневих свят до початку жовтня. Саме тому капітальну розводку на ділянці ми робити не стали. Просто під’єднуємо до водопровідних труб звичайні армовані шланги, які простягаємо до будинку та бані. Восени зливаємо воду, скручуємо їх і прибираємо на зберігання до наступної весни. Купували шланги на сайті http://polivaem.com.ua/, де саме нам і порадили який краще придбати і чому.

Такі ж шланги використовуємо і для поливу. Самим підходящим виявився діаметр 1/2 дюйма: і важать небагато, і несильно перекручуються. Крім водопроводу на ділянці є своя свердловина з насосною станцією, якою ми користуємося при аварійному відключенні загального водопроводу. До неї ми необачно приєднали шланг діаметром 3/4 дюйма. Поливати з його допомогою — справжня мука! Він настільки важкий, що жінці навіть тримати його важко, а для ходіння з ним по городу і зовсім треба прикладати титанічних зусиль.

Єдиний мінус шлангів, мабуть, в тому, що про них (навіть у згорнутому вигляді) спотикаються всі члени родини, включаючи собак. Тому подумуємо про те, щоб випробувати новий шланг, який розтягується.

Нашій дачі вже 40 років. Весь цей час водою нас забезпечує водопровід, організований СНП. Проблему розведення на ділянці в різні роки наша сім’я вирішувала по-різному. Спочатку, як і більшість сусідів, ми зробили «капітальний» водопровід з оцинкованих труб. Дивно, але при всій міцності цієї споруди ремонтувати його доводилося кожну весну. Як слід злити всю воду восени складно, а якщо вона залишається і замерзає — труба лопається. Намучившись, ми замінили частину труб на металопластикові. Так, їх стало трохи менше «рвати» взимку. Але зате ахіллесовою п’ятою стали з’єднувальні елементи, як і раніше сталеві або латунні. На жаль, у підсумку гібридний варіант теж не пройшов перевірки часом.

Нарешті, при черговій аварії ми замінили пошкоджену ділянку труби на звичайний армований пластиковий шланг діаметром 3/4 дюйма. Це виявилося так зручно! І зараз весь наш водопровід зроблений саме так: товсті шланги — магістралі, тонкі — для поливу. Пластикові роз’ємні з’єднання дозволяють проводити ремонт або перепланування всієї системи буквально за кілька хвилин, і що важливо — з цим справляється навіть моя мама-пенсіонерка. Та й «зимують» шланги набагато краще, ніж труби.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022