У Дніпрі археологи проводять розкопки об’єктів, які на тисячі років давніші за єгипетські піраміди

Подивитись всі дописи у розділі: Новини регіонів. Розміщено: 23.06.2017 в 8:54.
У Дніпрі археологи проводять розкопки об’єктів, які на тисячі років давніші за єгипетські піраміди

У Дніпро з’їхалися археологи з усієї України для проведення розкопок на Ігренському півострові. Шукають сліди поселень тисячолітньої давності.

Як повідомляє сайт міста Дніпра https://www.056.ua з місця події, археологи розкопують культурний шар, який відноситься до часів Київської Русі — Х-XIII століття.

«Варто зазначити, що цей культурний шар не настільки вже й старий порівняно з тими знахідками, які мають місце бути на півострові. Це і мезоліт, і енеоліт, і епоха бронзи», — каже кандидат історичних наук Дмитро Тесленко.

Саме Тесленко є «виконробом» розкопок.

Для кращого розуміння: епоха бронзи — саме той час, коли на території сучасного Єгипту будували піраміди. Мезоліт — більш ранній час. Час закінчення останнього Льодовикового періоду.

Науковий консультант розкопок — доктор історичних наук, професор Ірина Ковальова. Саме вона в 1960-х роках заснувала дніпропетровську школу археології.

«Але не варто думати, що ми проведемо розкопки і забудемо про Ігренський півостров. Життя поколінь — це динаміка. А тому ми хочемо створити тут, після проведення розкопок, історико-культурний парк», — розповідає керівник Агенства розвитку Дніпра Володимир Панченко.

Історик Дмитро Каюк, який зараз керує КП «Етнографічні парки Дніпра», говорить, що в районі півострова, який знаходиться в межах Дніпра, зараз теж живуть люди.

«Наші предки проживали тут і десять тисяч років тому, живуть і зараз. Археологи проводять свою роботу, нинішнє покоління також тут живе. Більш того, живе активно. На 24-25 червня запланували гуляння на честь самого містичного свята — Івана Купала. Будуть кінні змагання, ярмарок, археологи покажуть розкопки всім бажаючим прийняти участь у цих дійствах», — каже Дмитро Каюк.

Археологи з столиці нашої України Києва та інших міст нашої держави зараз також задіяні в розкопках. Але, як переконують вчені, досліджувати ці пам’ятній з історичного погляду місця можна десятиліттями.

Фото з сайту: 056.ua.

Археологи з столиці нашої України Києва та інших міст нашої держави зараз також задіяні в розкопках. Але, як переконують вчені, досліджувати ці пам’ятній з історичного погляду місця можна десятиліттями.Археологи з столиці нашої України Києва та інших міст нашої держави зараз також задіяні в розкопках. Але, як переконують вчені, досліджувати ці пам’ятній з історичного погляду місця можна десятиліттями.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022