Діти і мобільний телефон: що потрібно знати батькам

Подивитись всі дописи у розділі: Суспільство. Розміщено: 13.09.2017 в 9:04.
Діти і мобільний телефон: що потрібно знати батькам

Ось і новий навчальний рік підкрався. Багато батьків замислюються саме перед школою про покупку першого гаджета для дитини — мобільного телефону. Хочеться, щоб малюк завжди був на зв’язку, поки вас немає поруч. Ну і сам щоб міг подзвонити в потрібний момент.

Що ж, не так складно купити зараз телефон. Важливіше навчити дитину правилам користування!

Бюджет

Поясніть дитині, що телефонний зв’язок — не безплатний. Потрібно обережно ставитися до платних додатків, картинок, мелодій гудків. Обговоріть заздалегідь, який бюджет ви виділяєте на дзвінки і навчіть контролювати решту суми на рахунку.
Стежачи за своїми витратами, дитина не тільки навчиться контролювати витрати, а й отримає свої перші уроки планування особистого бюджету.

Безпека

Розкажіть дитині про спам. Вона повинна розуміти, що не варто вірити всьому, що приходить на її телефон. Не потрібно блискавично завантажувати запропоновану гру або купувати «наймодніший рингтон цього літа».
Поясніть, що не варто розмовляти з незнайомими людьми і, тим-більше, щось їм розповідати.

Етика

Розкажіть про те, де можна використовувати телефон, а де — ні. Поясніть, що на уроках потрібно вимикати звук і дзвонити мамі і татові можна тільки під час перерви.

Відповідальність

Розкажіть про цінності придбання: що це не дрібна покупка. Якщо дитина буде недбало ставитися до телефону (втратить / десь забуде), то не факт, що батьки завтра зможуть купити такий же. І так як ваш малюк тепер господар нового пристрою — то заряджати він теж повинен його сам. В іншому випадку, телефон буде «спати» вдома в гордій самоті.

Правила

Перше, що норовлять зробити діти — це закачати нові ігри, і побільше. Мій син тільки про це і мріяв: «Ось закачаю на свій телефон мільйон ігор та буду цілими днями грати!» Довелося опустити на землю юного мрійника і обговорити правила використання телефону. Ми заздалегідь обговорили, що в день дозволяється грати не більше 30 хвилин. І тільки після того, як син зробить всі необхідні справи (сходить на гурток / зробить домашнє завдання / прибере розкидані речі і т.д.)

До речі, поділюся з вами однією хитрістю. Перед тим як взяти телефон (планшет) для ігор — ми попросили називати пароль. А ось яким буде пароль — придумуєте ви самі. Наприклад, ми хотіли, щоб син вивчив мобільний телефон мами, в разі якщо (не дай Бог) він загубиться. Написали цифри спочатку на листочку. Перший час він називав цифри, підглядаючи в шпаргалку, і це зараховувався, як пароль-доступ до ігор. У такій легкій, ігровій формі дитина вивчила телефони батьків, адреса проживання, важливі дати.

З правилами розібралися. Тепер залишилося лише одне питання — коли ж купувати дитині мобільний телефон? Я думаю, це варто робити тоді, коли дитина сама почне ходити в школу і залишатися без вас на гуртках. Де купити, зважаючи на кількість магазинів мобільних телефонів, у більшості, сподіваємось, не викликає складнощів.

Наш класний керівник взагалі попросила першокласникам телефони в школу не давати. По-перше, діти ставляться до них ще як до іграшок. І кожен другий залишає де попало, втрачає або розбиває вже в перші 2 тижні використання. А по-друге, невже ви хочете, щоб ваша дитина 30-хвилинну перерву просиділа, втупившись в телефон, замість спілкування з однолітками? Набагато адже корисніше і більш пізнавальним провести час з новими друзями.

А якщо вже ви переживаєте, чи все в порядку з вашою дитиною, є прекрасна альтернатива телефону — смарт годинник з Gps трекером. З їх допомогою ви можете бачити, де знаходиться дитина і чути, що відбувається навколо неї. А ще, є можливість екстрено набрати маму чи тата. Та й за ціною виходить приблизно стільки ж, скільки і телефон.

У будь-якому випадку, повністю захистити вашу дитину від мобільного зв’язку у вас навряд чи вийде. Тому поясніть малюкові, що телефон — це, перш за все, засіб зв’язку, а не іграшка і предмет хвастощів перед однолітками. І що використовувати його потрібно обмежено і з розумом!

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015